
Speeltuin De Vuurklip maakt succesvolle doorstart dankzij nieuwe vrijwilligers
Algemeen 376 keer gelezenRotterdam - Speeltuin De Vuurklip in Rotterdam-Zuid stond onder druk door een tekort aan vrijwilligers en de uitval van de beheerder. Maar met hulp van Rotterdam Sportsupport is het tij gekeerd: er zijn nieuwe vrijwilligers gevonden en de speeltuin heeft weer toekomstperspectief.
De situatie bij De Vuurklip werd steeds ingewikkelder. Naast de renovatie van de buitenruimte moest ook het clubgebouw worden aangepakt. Tegelijk viel de beheerder uit door ziekte, waardoor het bestuur veel werk zelf moest opvangen. Bestuurslid Astrid Velland, al twaalf jaar betrokken bij de speeltuin, zag de druk toenemen. “Ik zat echt met een probleem,” vertelt ze. “Gelukkig heeft Dennis van Rotterdam Sportsupport de koe bij de horens gevat.”
Niet alleen stenen, maar ook mensen
Verenigingsconsulent Dennis van der Stelt zag dat de uitdaging verder ging dan de verbouwing. Volgens hem draait een speeltuin uiteindelijk vooral op mensen. “De accommodatie kun je vernieuwen, maar het zijn de mensen die een speeltuin draaiende houden,” zegt hij. Daarom werd samen met het bestuur gekeken naar zowel de organisatie als de werving van vrijwilligers.
Met steun van de 1/3-regeling van de gemeente Rotterdam en eigen middelen werd ook het clubgebouw opgeknapt. Dat biedt nu meer mogelijkheden voor verhuur en extra inkomsten.
Vrijwilligers werven blijft lastig
Het grootste knelpunt bleef het vinden van nieuwe vrijwilligers. Eerdere pogingen hadden weinig opgeleverd, waardoor het gevoel ontstond dat de mogelijkheden waren uitgeput. Tijdens de tijdelijke sluiting van de speeltuin werd daarom een nieuwe aanpak ingezet. Samen met Rotterdam Sportsupport werd een campagne opgezet met flyers, een persbericht en aandacht rond de heropening.
“Door de tijdelijke sluiting konden we duidelijk maken wat er op het spel stond,” zegt Dennis. “We hadden echt mensen nodig om de speeltuin weer open te krijgen voor de wijk.”
Nieuwe vrijwilligers uit de buurt
De campagne leverde vier nieuwe vrijwilligers op, van wie er drie inmiddels actief zijn. Eén van hen is buurtbewoonster Eike. “Ik kreeg de flyer in de bus en dacht: dit kan ik doen,” vertelt ze. “Ik zat veel thuis en kwam weinig onder de mensen. Nu merk ik hoe belangrijk dat contact is. Het is hier gewoon fijn.”
Voor Astrid is de winst breder dan alleen extra handen. “De speeltuin zit in mijn hart. Iedere middag staat hier om drie uur een rij kinderen. Daar doe je het voor.”
Speeltuin kijkt weer vooruit
De vernieuwde speeltuin trekt inmiddels weer veel bezoekers. Er kwamen ruim 90 nieuwe leden bij. Ook zijn 100 gezinspassen beschikbaar gesteld voor gezinnen die wat extra steun kunnen gebruiken. Via basisscholen De Pijler en De Clipper komen die terecht bij kinderen in de wijk. Volgens Dennis laat het project zien wat er mogelijk is als partijen samenwerken. “Als je openstaat voor advies en samen een aanpak maakt, kom je echt verder.”
Astrid is het daarmee eens. “Blijf niet alleen met problemen rondlopen. Kijk samen naar een andere route.”
Met nieuwe vrijwilligers, meer leden en een vernieuwde accommodatie staat De Vuurklip er weer beter voor. De speeltuin lijkt daarmee opnieuw een vaste plek in de wijk te worden waar kinderen kunnen spelen en elkaar ontmoeten.















