Foto: Maddy Koster
Foto: Maddy Koster

Morgen code rood wegens extreme hitte

Algemeen 432 keer gelezen

Rotterdam - Het KNMI heeft voor morgen code rood afgeven, de hoogste waarschuwing die er is. Vrijdag is er ook in de regio Rotterdam sprake van extreme hitte. Het wordt nog warmer dan het vandaag is.

Het is nog nooit gebeurd dat er code rood werd afgegeven vanwege de hitte. Maar morgen dus wel. De code betekent dat de weersituatie gevaarlijk is. Niet alleen voor ouderen, kleine kinderen of kwetsbare mensen, maar voor iederéén.

‘De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt voor een onaangename, benauwde hitte’, zo waarschuwt het KNMI. ‘Iedereen kan hierdoor gezondheidsklachten krijgen, zoals uitdroging, oververhitting en hitteberoerte. De hittekracht komt daarbij in de middag uit op 9 tot 10. Het Nationaal Hitteplan van het RIVM is hiervoor van kracht, tot ten minste zaterdag.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Zomer in Rotterdam. Foto: Maddy Koster
Alle scholen in Rotterdam blijven morgen dicht Algemeen 14 minuten geleden
Het gescheiden inzamelen van gfe-afval maakt het mogelijk om hiervan compost te maken. Foto: Unsplash.
Gfe-bakken komen (eindelijk ook) naar Pendrecht en Zuidwijk Algemeen 1 uur geleden
Foto: Maddy Koster
Morgen code rood wegens extreme hitte Algemeen 1 uur geleden
Foto: Persbureau PeterNick
Man zakt plots in elkaar op Oude Binnenweg, oorzaak lijkt extreme hitte Algemeen 1 uur geleden 5
Het was een zonovergoten dag.
Van betonnen vlakte naar speelplek: eerste groenblauwe inclusieve schoolplein van Rotterdam geopend Algemeen 2 uur geleden
RET-bus bij Zuidplein. Foto: Rick Keus/RET
Bezuinigingen op buslijnen in Rotterdam met twee jaar uitgesteld Algemeen 2 uur geleden

Uit de krant