
Ook de bomen hebben het warm, de gemeente vraagt Rotterdammers te helpen met water geven
Algemeen 1.518 keer gelezenRotterdam - De gemeente Rotterdam vraagt Rotterdammers te helpen met water geven aan bomen en andere beplanting. Vooral jonge bomen kunnen wel wat water goed gebruiken nu het zo heet is.
Terwijl wij tijdens deze hittegolf zoeken naar schaduwplekjes onder een boom, staan die bomen zelf volop in de zon. Grotere, oudere bomen kunnen daar meestal wel tegen. Zij hebben langere wortels én het geluk dat het grondwater in Rotterdam hoog staat. Dus krijgen ze voldoende water binnen. En ze zijn ook slim, nemen zelf maatregelen. Er zijn bomen die hun blaadjes omdraaien om het zonlicht af te waren. Of ze laten hun bladeren uitvallen zodat ze minder water nodig hebben.
Het water verdampt zó snel
Jonkies daarentegen hebben wat extra hulp nodig. Zij krijgen in Rotterdam tot drie jaar na het planten water toegediend. Bomenadviseur Ronald Loch van de gemeente Rotterdam vertelt dat het met de huidige hitte amper te doen is. “Alleen vorig jaar zijn er in Rotterdam 3000 bomen bij geplant. Ik denk dat we zo’n 6000 jonge bomen water geven. Maar nu is er even niet tegenaan te rijden. Het water verdampt zó snel met deze temperaturen. En we hebben als een soort strooisel toegevoegd zodat het langer vochtig blijft bij de kluit van een boom.”
In heel Rotterdam staan ongeveer evenveel bomen als er mensen wonen. Dus je zou kunnen zeggen dat elke Rotterdammer een boom heeft. De gemeente vraag om eens een boom water te geven nu het zo warm en droog is. Vooral de jonkies.
Zucht van verlichting
Loch: “Gewoon als je het idee hebt dat een boom er behoefte aan heeft. Dat hoeft echt niet elke dag. Als ik mijn tuin sproei, kan-ie er ook weer drie, vier dagen tegenaan. En het gaat over een paar dagen hopelijk weer regenen hè. Ik weet zeker dat je dan een zucht van verlichting hoort van de Rotterdamse bomen.”















