Foto: Jan de Groen.
Foto: Jan de Groen.

Bewoner uit Prins Alexander deelt haar ervaring met isoleren

Algemeen 85 keer gelezen

Rotterdam - In de wijk Ommoord wonen Mirjam en haar zoon in een eengezinswoning. Onlangs hebben zij hun huis laten isoleren met HR++ glas. “We wilden ons huis comfortabeler maken én energie besparen,” vertelt de bewoonster. “Met de landelijke ISDE-subsidie kregen we een deel van de ramen vergoed. Toen ik ook in aanmerking bleek te komen voor de €2000,- subsidie van gemeente Rotterdam, kon ik nog meer aanpakken. Ik heb niet alleen de ramen op de begane grond, maar ook op de eerste verdieping laten vervangen voor HR++ glas.”

Snelle en makkelijke verbouwing 

De verbouwing viel alles mee. “Het glas is op maat van de bestaande kozijnen geleverd. Alle ramen zijn in één ochtend geplaatst. In totaal waren ze maar drie uur bezig,” zegt ze. “Ik heb zelf alleen de vensterbank leeggehaald. De aannemer deed het zware werk.” Het nieuwe glas werd met vier mensen geplaatst: twee binnen en twee buiten. “Wat niet door het trapgat paste, is via buiten omhoog getakeld. Zelfs daar hebben ze een oplossing voor.” Tijdens de werkzaamheden werd de kat even opgesloten, zodat hij veilig binnen bleef. Ook zijn de ventilatieroosters in de ramen vervangen. Zo blijft de woning goed geïsoleerd en met dagelijks ventileren voorkomen we schimmelvorming. 

Lager energieverbruik, meer comfort 

Sinds de plaatsing van het HR++ glas merken ze duidelijk verschil. “De temperatuur in huis blijft stabieler. Dat voelt prettiger én de verwarming hoeft minder vaak aan.” Ook helpt dit bijhet verlagen van de energierekening. “Het is niet ons belangrijkste doel, maar het is fijn te weten dat we zo een steentje bijdragen aan een beter klimaat.”

Naast de nieuwe ramen doen de bewoners meer om energie te besparen. Ze gebruiken radiatorfolie met magneten, hebben lampen op tijdschakelaars via Google Home en denken na over het opnieuw inregelen van de cv-ketel.

De familie verbruikt nu zo’n 700 m³ gas per jaar. Ze hebben de thermostaat verlaagd van 21 naar 18,5 graden. “Dat scheelt veel, zeker met een dynamisch energiecontract.”

Samen sterk in de buurt 

Mirjam is betrokken bij de bewonersorganisatie van de Kruidenbuurt. Deze groep werkt samen aan collectieve oplossingen, zoals gezamenlijke inkoop van HR-ketels, regenpijpen of hordeuren. Het collecteurriool zorgt dat bewoners in één straat, net zoals in een VvE-constructie, verantwoordelijk zijn voor het onderhoud en oplossen van problemen met het riool. Dit schept ook een band in de buurt: “Veel mensen wonen hier al sinds 1971. We willen samen goed voor onze buurt zorgen.”

Tip van de bewoonster: “Laat je goed informeren en doe het stap voor stap. Met subsidie én goed advies via de gemeente wordt isoleren een stuk makkelijker.” 

Gratis advies over isolatie en onderhoud 

Vorig jaar is de gemeente Rotterdam van start gegaan met de isolatie aanpak. Als bewoner kunt u gratis advies en begeleiding krijgen voor het isoleren van uw eengezinswoning in Prins Alexander. Heeft u eerder een brief gekregen van de gemeente Rotterdam over deze actie? Dan komt u in aanmerking voor deelname.

De adviseur kijkt naar uw wensen en adviseert over de juiste volgorde voor het nemen van isolatie- en onderhoudsmaatregelen voor uw huis. Daarnaast is er tot €2200,- subsidie beschikbaar per woning voor isolerende maatregelen aan dak, vloer, gevel en ramen, als u aan de voorwaarden voldoet. Dit kan u combineren met de landelijke ISDE subsidie.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatste. Foto: MK Mediaproducties.
Man uit Nieuwe Maas gered bij Willemsbrug Algemeen 18 minuten geleden
In het begin loop je in je onbeholpen fanatisme tegen de muur op, weet hij uit zijn eerste ervaring. Maar als je handiger wordt, leer je bekeken balletjes geven. Foto: Matthijs.
Squash, veel leuker dan honderd lunges Sport 35 minuten geleden
Het aantal inbraken in Rotterdam is gestegen. Foto: Pexels.
Meer inbraken in schuren en garages in Rotterdam Algemeen 1 uur geleden
De bestuurder wilde vanuit de Boezembocht de Boezemlaan oprijden toen het misging. Foto: Persbureau Peter Nick
Fietser met hondje in bak valt na aanrijding met auto Algemeen 2 uur geleden
Foto: Jan de Groen.
Bewoner uit Prins Alexander deelt haar ervaring met isoleren Algemeen 2 uur geleden
Het ging om een geel bedrijfsbusje van loodgietersbedrijf R.R.S. Foto: MK Mediaproducties.
Verdachte van auto-inbraak op Voltairestraat bedreigt agenten met schaar, politie lost schoten Algemeen 2 uur geleden

Uit de krant