
Sloop woningen Carnisse uitgesteld door vleermuizen
Algemeen 188 keer gelezenRotterdam - De sloop van de woningen aan de Urkersingel, Walchersestraat, Goereesestraat en Bevelandsestraat in Carnisse is uitgesteld. Dat meldt OPEN Rotterdam op basis van een bewonersbrief van de gemeente. De werkzaamheden zouden oorspronkelijk in maart 2026 beginnen, maar ecologisch onderzoek zorgt voor vertraging.
De sloop maakt deel uit van project Urkersingel binnen het Nationaal Programma Rotterdam Zuid (NPRZ). De gemeente werkt daarin samen met woningcorporatie Woonbron aan betere en grotere woningen op Zuid. In de wijk Carnisse staan veel kleine portiekwoningen, terwijl er behoefte is aan woningen voor gezinnen. Daarom moeten de huidige panden plaatsmaken voor 123 middeldure woningen: 76 appartementen en 47 eengezinswoningen.
Uit ecologisch onderzoek blijkt dat er vleermuizen en een steenmarter leven in de omgeving van de woningen. Deze dieren zijn beschermd onder de Omgevingswet. Daardoor mag de sloop niet zomaar doorgaan. De gemeente plaatste inmiddels vervangende vleermuiskasten en schuilplaatsen voor steenmarters, waarna een vergunning werd verleend.
Toch liep het project opnieuw vertraging op. Volgens de gemeente hebben de vleermuizen eerder dan verwacht jongen gekregen. Daardoor kunnen de werkzaamheden voorlopig niet verdergaan. In september volgt opnieuw onderzoek.
De voorbereidende werkzaamheden aan de binnenkant van de woningen starten naar verwachting in augustus en duren tot oktober. Pas daarna kunnen de panden zelf worden gesloopt, als de natuurregels dat toelaten. Ook slechte weersomstandigheden kunnen nog voor vertraging zorgen.















