Duizenden mensen haalden maandag de finish. Foto: Roparun.
Duizenden mensen haalden maandag de finish. Foto: Roparun.

Feestelijke finish van jubileumeditie Roparun op de Coolsingel: ‘Eén van de mooiste edities ooit’

Algemeen 162 keer gelezen

Rotterdam - De 35ste editie van de Roparun is maandag feestelijk geëindigd op de Coolsingel in Rotterdam. Onder luid applaus van duizenden supporters, familieleden en vrijwilligers kwamen de deelnemende teams na honderden kilometers hardlopen over de finish van het grootste estafetteloop-evenement voor het goede doel van Nederland.

De laatste ploeg die de eindstreep bereikte was Team 328 | Turfrunners. Daarmee kwam een bijzonder pinksterweekend vol saamhorigheid, emotie en inzet voor mensen met kanker ten einde.

Jubileumeditie

Aan de jubileumeditie deden ruim 5.000 deelnemers mee, verdeeld over zo’n tweehonderd teams. Zij vertrokken vanuit Enschede en het Franse Clastres richting Rotterdam om geld in te zamelen voor de zorg voor mensen met kanker. Langs de route werden de lopers dag en nacht aangemoedigd door publiek, muziek en spontane acties in dorpen en steden. 

Ook de Erasmusbrug kleurde zondagavond en -nacht speciaal Roparun-blauw als eerbetoon aan het evenement, dat dit jaar voor de 35ste keer werd gehouden.

Emotionele momenten

De finish op de Coolsingel zorgde opnieuw voor emotionele momenten. Veel deelnemers kwamen zichtbaar geëmotioneerd over de streep, na maanden van trainen en actievoeren. Voor veel teams draait de Roparun niet alleen om de sportieve prestatie, maar ook om persoonlijke verhalen en herinneringen aan dierbaren.

Directeur Lesly Wolters spreekt van een bijzondere editie. “Wat hier op de Coolsingel en langs de route is gebeurd, laat zien hoe sterk de Roparun-community is. Duizenden mensen zetten zich belangeloos in voor mensen met kanker. De saamhorigheid en verbondenheid die je tijdens dit weekend voelt, maken deze jubileumeditie tot één van de mooiste ooit.”

Definitieve opbrengst nog niet bekend

Tijdens de jubileumeditie vroeg de organisatie extra aandacht voor kinderkanker. Kort voor de start werd bekendgemaakt dat bijna 20.000 euro wordt gedoneerd aan Vereniging Kinderkanker Nederland voor de zogenoemde Kanjerketting. Daarmee adopteert Roparun de fysio-kraal, die symbool staat voor bewegen, herstellen en doorzetten tijdens het ziekteproces van kinderen met kanker.

De definitieve opbrengst van de 35ste editie wordt bekendgemaakt tijdens de afsluitende feestavond op 6 juni. De verwachting is dat het bedrag de komende weken nog flink stijgt, omdat veel sponsoracties en donaties nog verwerkt moeten worden.

Roparun

Roparun ondersteunt al 35 jaar projecten die het leven van mensen met kanker draaglijker maken. Jaarlijks gaat geld naar onder meer hospices, vakanties voor gezinnen met kanker, lotgenotencontact en wensambulances. 

Teams die in 2027 willen deelnemen, kunnen zich vanaf 1 augustus aanmelden via de website van de organisatie.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Stockfoto Politie Rotterdam
Man zwaargewond bij schietpartij Beijerlandselaan Politie 14 minuten geleden
Mao Itamura van Feyenoord Vrouwen werd uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Foto: PlanetZone Media
Voetbalprijzen voor Mao Itamura, Gyan de Regt en Ayase Ueda Algemeen 27 minuten geleden
De kippen op het dak van de DakAkker. Foto: DakAkker.
Rotterdamse kippen kijken vreemd op van spectaculaire dakroute voor de Dakendagen Algemeen 33 minuten geleden
Hans Euser binnen bij Blend. Foto: Vera Cornel
Hans en Carolien uit Bloemhof hadden ‘s nachts dezelfde droom over Blend, deze week is het feest! Algemeen 38 minuten geleden
Foto: Persbureau PeterNick
Met stenen naar politie gegooid bij ontruiming straatfeest met honderden mensen Politie 49 minuten geleden
Het Van Maanenbad in Noord.
Van Maanenbad opent buitenbad vanwege tropische hitte Algemeen 52 minuten geleden

Uit de krant