
Eerste NS-boa’s met korte wapenstok van start op Rotterdam Centraal
Algemeen 383 keer gelezenRotterdam - De eerste boa’s van NS lopen sinds vandaag met een korte wapenstok rond op station Rotterdam Centraal. Het gaat om een proef van een jaar, waarbij NS wil onderzoeken of het hulpmiddel zorgt voor meer veiligheid en effectiviteit tijdens het werk van medewerkers Veiligheid & Service.
Eind februari begon NS met het opleiden van medewerkers voor het gebruik van de wapenstok. Het ministerie van Justitie en Veiligheid gaf daar vorig jaar toestemming voor. In totaal nemen 75 van de 680 NS-boa’s deel aan de proef.
De eerste medewerkers zijn actief op Rotterdam Centraal. Daarna volgen ook stations in Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
De medewerkers Veiligheid & Service worden ingezet bij meldingen van overlast en incidenten in treinen en op stations. Ook voeren zij controles uit op locaties waar veel problemen worden verwacht.
Meer maatregelen voor veiligheid
NS neemt daarnaast extra maatregelen om personeel en reizigers beter te beschermen. Zo dragen de eerste hoofdconducteurs sinds april een bodycam.
Ook werken het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, ProRail en vervoerders zoals NS samen aan een actieplan om stations veiliger te maken. Hiervoor is 20 miljoen euro beschikbaar gesteld.
Verder zet NS in op extra veiligheidsacties, toegangscontroles op stations en de werving van meer Veiligheid & Service-medewerkers.
Sneller identiteit controleren
OV-boa’s krijgen naar verwachting later dit jaar ook toegang tot het Rijbewijsregister. Daarmee kunnen zij zelfstandig de identiteit van verdachten controleren, zonder hulp van de politie.
In het coalitieakkoord staat daarnaast dat wordt gekeken naar toegang tot de Strafrechtketendatabank en het Vreemdelingenregister. NS pleit al langer voor die mogelijkheid en hoopt dat dit snel geregeld wordt.















