De start is om 19.45 uur bij het herdenkingsmonument op het Marinus Bolkplein. Foto: pr
De start is om 19.45 uur bij het herdenkingsmonument op het Marinus Bolkplein. Foto: pr

Samen herdenken in Het Lage Land op 4 mei

Algemeen 87 keer gelezen


Rotterdam - Op Nationale Dodenherdenking is er in winkelcentrum Het Lage Land een herdenking. Tijdens deze bijeenkomst worden alle burgers en militairen herdacht die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen in oorlogen en bij vredesoperaties.

Het 4 mei comité van Prins Alexander organiseert de herdenking. De start is om 19.45 uur bij het herdenkingsmonument op het Marinus Bolkplein. Om 20.00 uur is het in heel Nederland twee minuten stil. Daarna worden er kransen gelegd. Je kunt ook zelf bloemen neerleggen bij het monument.

De avond start eerder met een stille tocht. Vanaf 19.30 uur vertrekt deze vanaf de Alexanderkerk, onder begeleiding van de politie. Jeugdleden van scoutingvereniging De Kralingsche Troep/Prinses Irenegroep zijn vanaf 19.00 uur aanwezig op het plein. Zij helpen ook bij het aannemen van bloemen en kransen.

Tijdens de ceremonie zingt het Maasstedelijk Kamerkoor en is er een hoornblazer aanwezig. De ceremoniemeester begeleidt de stoet en de aanwezigen naar het monument. Ook een paar nieuwe wijkraadsleden zijn deze avond aanwezig. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen die wil stilstaan bij deze dag. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Maddy Koster
Code geel wegens onweer met hagel en windstoten Algemeen 2 uur geleden 5
Foto: FlashphotNL
Man rijdt op Coolsingel op vrouw in en probeert haar te wurgen Algemeen 2 uur geleden 33
De start is om 19.45 uur bij het herdenkingsmonument op het Marinus Bolkplein. Foto: pr
Samen herdenken in Het Lage Land op 4 mei Algemeen 2 uur geleden
Foto: Eddy Meijs
Genieten van dit uitzicht, zolang het nog kan Algemeen 2 uur geleden
Rondom een kampvuur vinden de mannen van de Mannencirkel West verbinding. Foto: Christian de Laat.
Je hart luchten rond het kampvuur: het kan bij de Mannencirkel West Algemeen 4 uur geleden
Foto: Marcel Moonen
Ook in zwart-wit is Rotterdam onweerstaanbaar! Algemeen 6 uur geleden 2

Uit de krant