Er komen woningen in de kerk. Foto: Roger Pluijm
Er komen woningen in de kerk. Foto: Roger Pluijm

Na ruim 100 jaar is de Sint-Liduinakerk in Hillegersberg gesloten

Algemeen 2.472 keer gelezen

Rotterdam - Al een aantal jaren zat het er aan te komen. De drie Rooms-Katholieke parochies in noordelijk Rotterdam (wijken Overschie, Schiebroek en Hillegersberg) gaan vanaf zondag 19 april op in de nieuwe Bernadettekerk in Schiebroek. Dat betekent onder meer het einde van de Sint-Liduinakerk in Hillegersberg.

In de nieuw gebouwde Bernadettekerk vind je onderdelen terug uit de oude kerken, zoals de 18 monumentale glas-in-loodramen van Hugo Brouwer uit 1956. De nieuwe Bernadettekerk is onderdeel van het Aafje-zorgcomplex. De kerk heeft een toren en drie kerkklokken.

Sint-Liduinakerk

De Sint-Liduinakerk aan de Burgemeester Le Fèvre de Montignylaan in Hillegersberg is voortaan niet meer in gebruik als kerk. De kerk werd gebouwd in 1925, en in 1955 vergroot met een aangebouwd langschip en een zeer opvallend, gesloten torenfront, van het architectendriemanschap Hendriks, Van der Sluis & Van den Bosch.

Lees verder onder de foto.


Na 101 jaar ging de kerk zondag 12 april dicht met een ceremoniële slotviering. Foto: Roger Pluijm

Woningen

Na 101 jaar ging de kerk zondag 12 april dicht met een ceremoniële slotviering. Van het drie gebouwen tellende complex worden woningen gemaakt. De gehele kerkzaal zal verdwijnen. Het monumentale torenfront met het meer dan bijzondere steenreliëf met staties uit het leven van de H. Liduina van Schiedam (Ed van Teeseling, 1955) zal behouden blijven. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: MK Mediaproducties
Man met mes overmeesterd bij voetbalvereniging Politie 10 uur geleden 4
Het kind rende volgens omstanders achter een bal aan. Foto: Persbureau PeterNick
Kindje aangereden in Spangen, dader rijdt door Politie 10 uur geleden 5
Frank Schoovers in de Almondestraat (Oude Noorden) bij het gedicht van Dylan Thomas dat hem de kracht gaf voor zijn strijd. Foto: Eddy Meijs
Almondestraat in het Oude Noorden was meer dan een gewone straat Algemeen 16 uur geleden 1
Het is net of de Strandway in het Beerkanaal in de oefening is beland. Foto: Jos van Opstal
Snelle motorboten oefenen in Beerkanaal en op Nieuwe Maas Algemeen 16 uur geleden
Foto: Bezoeker Jolanda/Diergaarde Blijdorp
Het nieuwe zebraatje in Blijdorp is een jongen, heet Tumo en heeft regelmatig een dolle bui... Foto’s 17 uur geleden
De kermis op het Lloyd Multiplein aan de Schiehaven. Foto: Maurits Bijleveld
Koningskermis bij avond, een prachtig gezicht! Algemeen 17 uur geleden 2

Uit de krant