Finish Roparun 2025 op de Binnenrotte. De finish van de Roparun keert in 2026 weerterug naar de iconische Coolsingel. Foto Marco De Swart
Finish Roparun 2025 op de Binnenrotte. De finish van de Roparun keert in 2026 weerterug naar de iconische Coolsingel. Foto Marco De Swart

Recordaantal nieuwe teams aan de start van Roparun, finish keert weer terug naar Coolsingel

Algemeen 1.405 keer gelezen

Rotterdam - De inschrijftermijn voor de Roparun is gesloten en de organisatie maakt zich op voor een bijzondere editie. In totaal staan er dit jaar 203 teams aan de start, waaronder een recordaantal van 22 nieuwe teams. De finish van de Roparun keert terug naar de iconische Coolsingel in Rotterdam.    

De komende maanden staat de organisatie uitgebreid stil bij 35 jaar Roparun en de impact die is gemaakt voor de palliatieve zorg voor mensen met kanker. Met verhalen, terugblikken en ontmoetingen wordt zichtbaar hoe de Roparun in drieënhalve decennia is uitgegroeid tot een landelijk gedragen organisatie, mogelijk gemaakt door duizenden mensen.

Die betrokkenheid is nu al voelbaar. Duizenden deelnemers, vrijwilligers, sponsoren en verenigingen zijn al maandenlang actief met acties om geld in te zamelen en hun deelname voor te bereiden. Ook buurtcomités, horecagelegenheden en ondernemersverenigingen langs de route zijn druk bezig met de voorbereidingen om de Roparunners een warm en onvergetelijk onthaal te geven wanneer zij door hun gemeente komen.

Lesly Wolters, directeur van Roparun: “Dat er dit jaar 22 nieuwe teams meedoen en we uitkomen op 203 teams in totaal, is ontzettend bijzonder. Het laat zien hoeveel mensen zich willen inzetten voor onze missie. Al maanden zie je overal in het land acties ontstaan, voorbereidingen op gang komen en gemeenschappen die zich organiseren. Die gezamenlijke inzet, van deelnemers tot vrijwilligers en van ondernemers tot buurtbewoners, dát is de kracht van de Roparun.” 

Wolters heeft vorige week, tijdens de aftrap van het Roparun-seizoen, de ambitie uitgesproken om dit jaar vijf miljoen euro te willen ophalen. ‘’Dat moet lukken. Onze bekendheid in het land is de afgelopen jaren enorm gegroeid. Wij gaan voor de beste Roparun ooit!’’

De finish van de Roparun keert terug naar de iconische Coolsingel in Rotterdam. Daar komen sport, emotie en verbondenheid samen, wanneer teams na dagenlang lopen, fietsen en begeleiden gezamenlijk te midden van tienduizenden toeschouwers de eindstreep passeren.

De 35ste editie van de Roparun vindt plaats van 23 tot en met 25 mei 2026.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het kinderbadje aan de plas is sinds een aantal weken dicht vanwege het faillissement van de aannemer. Foto: Komoot.
Buurt vreest verdwijnen gratis kinderbadje Kralingse Bos: petitie massaal ondertekend Algemeen 2 uur geleden 14
Het date evenement vindt plaats in het Belasting & Douane Museum. Foto: Belasting & Douane Museum.
Vakantiegeld op zak? Singles praten in Rotterdams Belasting & Douane Museum over geld en daten Algemeen 3 uur geleden
De sloop van de woningen aan de Urkersingel, Walchersestraat, Goereesestraat en Bevelandsestraat in Carnisse is uitgesteld. Foto: OPEN Rotterdam.
Sloop woningen Carnisse uitgesteld door vleermuizen Algemeen 3 uur geleden 3
Er is weer van alles te doen tijdens de Dakendagen. Foto: De Dakendagen.
Van luchtbruggen tot een skybar op zestien hoog: dit zijn vijf leuke dingen tijdens de Dakendagen Algemeen 4 uur geleden
Hé, nieuwe jas? Foto: Eddy Meijs
Kilo’s lichter in nieuwe zomerkleding Algemeen 5 uur geleden
De Grote Rotterdam Architectuurquiz vindt plaats op vrijdag 5 juni 2026. Foto: OMI Rotterdam.
Architectuurliefhebbers kunnen weer strijden om de ‘Architectuurnerd van Rotterdam’ te worden Algemeen 5 uur geleden

Uit de krant