
Miljoenen euro’s voor onderhoud aan De Kuip
Algemeen 1.269 keer gelezenRotterdam - De club Feyenoord en Stadion Feijenoord hebben een flinke stap gezet op weg naar eenwording. Daarmee lijken er miljoenen vrij te komen voor onderhoud van het monumentale stadion.
Om de eenwording te realiseren, dient het stadion nieuwe aandelen uit te geven, die de club verkrijgt voor een totaalbedrag van bijna 3,7 miljoen euro. De club breidt daarmee zijn belang in het stadion uit naar 95 procent. De andere aandeelhouders moeten nog wel akkoord gaan met een statutenwijziging.
De verwachting is dat er daarna voldoende geld zal zijn voor onderhoud en investeringen in voetbalfaciliteiten, supportersvoorzieningen en andere verbeteringen. Vanaf de voorgenomen eenwording gaat Feyenoord jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in De Kuip investeren, bovenop het reguliere onderhoudsplan.
‘Feyenoord is De Kuip en De Kuip is Feyenoord. De beoogde eenwording is daarom niet meer dan logisch. Het is het beste voor Feyenoord, en het beste voor De Kuip’, zegt Dennis te Kloese, algemeen directeur van Feyenoord. Lilian de Leeuw, Directeur Stadion Feijenoord: ‘De club heeft enorme stappen gemaakt de laatste jaren. Het stadion, hoe sfeervol ook, loopt daarop achter. Dat moet snel beter.’















