Het huidige Van Donge & De Roo Stadion. Foto: Excelsior Rotterdam
Het huidige Van Donge & De Roo Stadion. Foto: Excelsior Rotterdam

Hoe gaat het nieuwe stadion van Excelsior eruit zien?

Algemeen 21.328 keer gelezen

Rotterdam - Voetbalclub Excelsior wil het Van Donge & De Roo Stadion uitbreiden. En meteen ook ruimte maken voor honderden nieuwe woningen. Dinsdag 3 juni is er een informatieavond over de plannen.

Het Van Donge & De Roo Stadion van Excelsior is op dit moment één van de kleinste stadions in het betaalde voetbal. Er is ruimte voor zo’n 4.400 supporters. De voetbalclub wil graag groeien naar 7.500 zitplaatsen. Ook moet er een nieuw clubgebouw komen. 

Woningen

Daarnaast is er een plan om nieuwe woningen bij het stadion te bouwen. Zo’n 600 om precies te zijn. Met studentenwoningen en appartementen in het middensegment en in de vrije sector. Er moet ook ruimte komen voor maatschappelijke en commerciële voorzieningen zoals flexkantoren, vergaderruimten, horeca, een gezondheidscentrum of een fitnesscentrum.

Lees verder onder de afbeelding.


Toekomstschets.

Informatieavond 

De gemeente en Excelsior organiseren dinsdag 3 juni een informatieavond in het Van Donge & De Roo Stadion. Geïnteresseerden zijn welkom tussen 18.00 en 21.00 uur. Om 18.30 uur is een centrale presentatie over het project. Vooraf aanmelden is wel nodig. Dit kan door een mail te sturen naar excelsiorso@rotterdam.nl. Reageren op de plannen kan tot 17 juni via datzelfde mailadres.

Alle doelen en wensen komen te staan in een ambitiedocument dat uiteindelijk door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd .Meer weten? Kijk dan op rotterdam.nl/excelsior.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Artist impression van de presentatie in 2023 van de nieuwe wijk De Kaai. Inmiddels is er volop ontwikkeling in het gebied. Foto: kaairotterdam.nl
Op de kont van Zuid ontstaat een nieuw gedeelte van Rotterdam, met brouwerij, ziekenhuis en heel veel woningen Algemeen 1 uur geleden
Foto: MK Mediaproducties
Flinke file op de Vaanweg nadat auto met 120 kilometer per uur op een ander botst Algemeen 1 uur geleden 6
Presentator Herco Kruik. Foto: Gert Jan Pos
Stadsgids Herco organiseert een quizavond vol Rotterdamse humor en liedjes Algemeen 2 uur geleden
Foto: Spa-Media
Huurauto vliegt uit de bocht op Oranjeboomstraat: drie auto’s zwaar beschadigd Algemeen 2 uur geleden 2
Foto: Bart Bos
Fikkie waakt over de Oude Binnenweg Algemeen 2 uur geleden
Tatja Hendriks: 'Mensen ervaren dat het oprecht nuttig kan zijn eens aan een vreemde je probleem voor te leggen.' Je kunt Tatja op Instagram vinden als @depleepsycholoog.Foto: Mick de Witte
Tatja Hendriks is traumatherapeut én pleepsycholoog op evenementen Rotterdammer van de Week 2 uur geleden 2

Uit de krant