
Amy Klein van De Bonte Koe Chocolade is ‘Rotterdamse Zakenvrouw van het Jaar 2025’
Algemeen 2.934 keer gelezenROTTERDAM - Amy Klein van De Bonte Koe Chocolade is uitgeroepen tot ‘Rotterdamse Zakenvrouw van het Jaar 2025’ in de categorie Ondernemer/Eigenaar. Dat is op 13 mei bekendgemaakt in de Burgerzaal van het Stadhuis in Rotterdam.
Sinds 2017 organiseert de Stichting Rotterdamse Zakenvrouw de verkiezing ‘Rotterdamse Zakenvrouw van het Jaar’. In drie categorieën zijn talentvolle en inspirerende vrouwelijke ondernemers en managers geselecteerd. Dat zijn categorie Aanstormend Talent, categorie Directeur/Manager en categorie Ondernemer/Eigenaar. In laatstgenoemde categorie leidde een longlist van kandidaten tot een shortlist van drie finalisten: Eva van der Vegt (Bureau Vermaeck), Hanan el Fizazi (Pretty Curly Girl Products) en Amy Klein (De Bonte Koe Chocolade).
Door de jury werden vervolgens bedrijfsbezoeken gebracht aan de finalisten en het publiek kon stemmen uitbrengen op de finalisten. In de categorie Ondernemer/Eigenaar is Amy Klein de winnaar van de uitverkiezing ‘Rotterdamse Zakenvrouw van het Jaar 2025’ geworden.
Lovend juryrapport
“Amy Klein van De Bonte Koe vormt met haar broer de tweede generatie van het bedrijf dat het vak chocolatier naar een bijzonder niveau heeft gebracht en de Pistache Kunefe Chocolade in Nederland heeft geïntroduceerd. De Bonte Koe is dé toonaangevende ambachtelijke en duurzame chocolatier van Nederland en staat voor een bredere, bewuste verantwoordelijkheid in de hele keten”, aldus het lovende juryrapport. ”Tegelijk gelooft Amy dat een ambachtelijk familiebedrijf met een rijke geschiedenis kan vernieuwen zonder zijn (historische) waarden te verliezen. In samenwerking met JINC biedt De Bonte Koe (inmiddels meer dan 150) kinderen uit kansenwijken bliksemstages, zodat ze kennismaken met ambachtelijk vakmanschap. De betrokken en duurzame aanpak heeft bijgedragen aan de B Corp-certificering. De jury is onder de indruk van de prestaties die Amy neerzet, hoe zij een lokaal familiebedrijf binnen een paar jaar tot toonaangevende marktleider heeft weten te transformeren. De enige rem is de capaciteit om op te schalen. De jury voorziet een fantastische toekomst waar de BV Nederland trots op mag zijn.”
Tweede generatie in familiebedrijf
Amy Klein is samen met haar broer Connor Klein eigenaar van De Bonte Koe Chocolade. Zij vormen de tweede generatie in het in Schiedam, Rotterdam en Den Haag gevestigde familiebedrijf, dat 33 jaar geleden met de vestiging aan de Lange Haven 54 in Schiedam werd gestart door hun moeder Carmel Klein-Kelly en hun oom Cees Klein.
Het bedrijf zet in op duurzaamheid en is inmiddels B-Corp gecertificeerd. In 2024 verdubbelde De Bonte Koe de jaaromzet. Dat kwam onder meer door het landelijke verkoopsucces van de Pistache Kunefe-reep, wat mede te danken was aan viraal gaande video’s op TikTok en andere sociale media. Andere innovaties op het gebied van distributie zijn het ChocoLab, waarin zowel video’s worden opgenomen als producten worden getest, en de chocolade-automatieks en chocomaats.
Amy Klein: “Door divers en inclusief te ondernemen bestaat het overgrote deel van ons team uit vrouwen, ook in leiderschapsposities en tellen we in ons team maar liefst veertien nationaliteiten. Door diversiteit zijn we als bedrijf sterker en wijzer. Het platform Rotterdamse Zakenvrouw was en is van groot belang, want nog steeds is het overgrote deel van de ondernemers man. Het zijn vooral mannen die financieren, die elkaar advies geven en elkaar vooruit duwen. Ik ben ervan overtuigd dat wij als vrouwen elkaar ook kunnen helpen succesvol te ondernemen. Voor ons al bedrijf is het winnen van deze prijs een springplank voor het voortzetten van onze duurzame groei. Ik hoop vrouwen te inspireren om groter te dromen en denken, om ook een weloverwogen risico te durven nemen en om voor zichzelf te beginnen.”
In de categorie Directeur/Manager met personeel ging de award Zakenvrouw van het Jaar 2025 naar Inez Basten-Poppe van CVD. In de categorie Aanstormend Talent werd de titel Rotterdamse Zakenvrouw van het Jaar 2025 gewonnen door Samira Oppenheim van Trots Werk en Advies.
Locaties De Bonte Koe
Naast de winkel aan de Lange Haven 54 in Schiedam (hier worden tevens voor alle vestigingen de diverse ambachtelijke chocoladeproducten handmatig vervaardigd) zijn er winkels in Den Haag (Korte Poten 57 en Piet Heinstraat 59A) en Rotterdam (Lusthofstraat 33A en Nieuwe Binnenweg 112). Ook beschikt het bedrijf over chocolade-automatieks aan de Hoogstraat 69b in Schiedam, Piet Heinstraat 59a in Den Haag en Lusthofstraat 33A in Rotterdam, over chocomaats aan de Kommiezenlaan 34 in Schiedam en in de UNIQLO-winkel aan de Lijnbaan 177 in Rotterdam en over het Chocolab aan de Hoogstraat 78 in Schiedam. Ook is er een shop-in-shop aan de Van Hogendorpstraat 16C in Wassenaar.
De website van De Bonte Koe is te vinden onder het navolgende adres: https://debontekoe.nl/















