
Turkse sterrenchef Maksut Askar opent café en bakkerij in nieuw museum op Katendrecht
Algemeen 2.245 keer gelezenRotterdam - De Turkse sterrenchef Maksut Askar gaat aan de slag in het nieuwe museum Fenix dat volgende maand opent op Katendrecht. Het museumcafé van Fenix gaat ‘O Anatolian Cafe & Bakery’ heten. Het wordt een café én een bakkerij.
In 2014 richt Askar zijn restaurant neolokal op in SALT Galata Museum, Istanbul. In 2015 werd Askar uitgeroepen tot Beste Chef van het Jaar in Time Out Magazine. Sinds de oprichting is neolokal onderscheiden met talloze prijzen. In 2022 ontving neolokal een Michelinster en de Groene Michelinster in Turkije.
Streetfood en familierecepten
In Rotterdam opent Askar een café en bakkerij, met ambachtelijk brood to-go. De kaart van O is geïnspireerd door streetfood en familierecepten die al voor generaties worden doorgegeven in Anatolië. Uit deze streek, die ligt op het kruispunt tussen Centraal-Azië, de Balkan en het Midden-Oosten, komen veel Turkse migranten in Nederland. O is gevestigd in het atrium van Fenix en voor iedereen toegankelijk, ook als je geen ticket voor het museum hebt. Het museum én O openen op 16 mei.















