
Kaartverkoop Fenix gaat vandaag van start
Algemeen 3.190 keer gelezenRotterdam - Vanaf vandaag kan iedereen online een ticket kopen voor Fenix: het nieuwe kunstmuseum over migratie dat vanaf 16 mei open is voor publiek. Tickets worden verkocht via tickets.fenix.nl. De prijs van de kaartjes valt reuze mee. Mensen van 18 tot en met 25 jaar betalen 7,50 euro, boven die leeftijd kost een ticket 15 euro en als je jonger bent dan 18 jaar is Fenix zelfs gratis.
Fenix is vanaf 16 mei van dinsdag tot en met zondag geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag tot 21.00 uur. Het online ticket geeft toegang tot alle tentoonstellingen en de Tornado: de dubbel gedraaide roestvrijstalen trap die uit het museumgebouw omhoog cirkelt.
New York Times
Het nieuwe museum op Katendrecht belooft nu al een van de grootste nieuwe Rotterdamse attracties van 2025 te worden. Dat zien niet alleen de Rotterdammers die al tijden vol enthousiasme naar de Tornado op het dak aan de Rijnhaven kijken, dat wordt ook elders in de wereld verwacht. Onder meer de New York Times, The Guardian en Time Out Travel namen Fenix en Rotterdam op in lijstjes met dé plekken waar je dit jaar naartoe moet.
Meer dan honderd kunstenaars
Fenix is het eerste kunstmuseum ter wereld over migratie. Het is gevestigd in een gerestaureerde monumentale loods uit 1923 die staat op dé kades van vertrek en aankomst in de stad Rotterdam. Kades waar voor miljoenen mensen een nieuw leven begon. Op weg naar de Verenigde Staten of Canada of aangekomen vanuit China, Kaapverdië en Griekenland. Op deze plek geeft Fenix ruimte aan meer dan honderd kunstenaars, afkomstig uit alle continenten.
Overdekt stadsplein
Naast de internationale kunstcollectie is straks een kofferdoolhof van tweeduizend door particulieren gedoneerde koffers en de documentaire fototentoonstelling The Family of Migrants te zien. Op de begane grond komt Plein: een overdekt stadsplein van 2000 vierkante meter waar Rotterdammers samen met Fenix programma maken.
MAD Architects
Het grootste kunstwerk en de blikvanger van Fenix is de Tornado. Een dubbel gedraaide trap in het hart van het gebouw. De trap komt uit op een panoramadak en is ontworpen door het Chinese MAD Architects. Met Fenix is MAD het eerste Chinese architectenbureau dat een museumgebouw in Europa opent.
Fenix is een initiatief van Droom en Daad















