EHBO-vereniging Terbregge-Ommoord: 'Ook worden er meer eisen gesteld aan de mensen van de EHBO.'  Foto: pr
EHBO-vereniging Terbregge-Ommoord: 'Ook worden er meer eisen gesteld aan de mensen van de EHBO.' Foto: pr

EHBO-vereniging: belangrijkste is dat mensen geholpen kunnen worden

Algemeen 823 keer gelezen

Rotterdam - EHBO-vereniging Terbregge-Ommoord heeft met name leden uit heel Prins Alexander en leidt mensen op voor het EHBO diploma. De vereniging heeft ook te maken met een ontwikkeling, die voor alle EHBO verenigingen in Nederland geldt. In de vergunning verlening voor evenementen aan de openbare weg wordt EHBO-verlening geëist. Ook worden er meer eisen gesteld aan de mensen van de EHBO.

Door Annemarie van der Ploeg

Voorzitter Rob Serrij legt uit: “Wij willen gewoon een vereniging zijn, die iedereen in staat stelt om voldoende van EHBO te kennen om, als het nodig is, een buurman, buurvrouw of familielid te helpen. Vanwege de vergunning verlening voor evenementen komen er ook aanvragen binnen bij vrijwilligersclubs zoals EHBO-vereniging Terbregge-Ommoord.”

“Dit dwong ons erover na te denken wat wij nou eigenlijk willen met onze vereniging. Wij blijven ‘t het belangrijkst vinden dat mensen geholpen worden als dat nodig is”, vertelt Charles Tangerman, penningmeester van de vereniging. “Onze leden kunnen wel bij evenementen ingezet worden, want ze hebben allemaal het basisdiploma van het Oranje Kruis, maar niet iedereen wil dat. Er zijn ook hogere eisen voor evenementen gekomen, ook qua uitrusting: een compleet uniform. Als leden dat wel willen, zullen wij ze faciliteren. Zij mogen die opleiding volgen. Wij hebben ook een cursus hulp aan kinderen en reanimatie. Dit laatste gaat weer via de Reanimatie Raad.”

“Wij hebben op internet staan: Samen bouwen we aan een dienstbare en hulpvaardige buurt, waar je altijd kunt rekenen op mensen die adequaat eerste hulp kunnen verlenen”, vult Serrij aan.

Lees verder onder foto >

Foto: pr

“Inmiddels zijn we druk bezig met een nieuwe cursus, hartstikke spannend. Deze cursus start op 15 februari en vindt 5 keer plaats op zaterdagmorgen in de Open Hofkerk in Rotterdam Ommoord”, vervolgt Tangerman. “Onze andere cursussen worden in de Romeynshof gegeven, waar we ‘s avonds terecht kunnen. Onze vrijwilligers investeren veel tijd en geld in de opleiding. Dat doen ze voor hun eigen omgeving maar ook voor de maatschappij. Je leert voor een deel online maar ook voor een deel op de cursus. Het is veel op de grond liggen, mensen proberen op te rapen en verbandjes aanleggen. Er wordt gewerkt met een proefpersoon die getraind is om niet mee te werken. De cursus wordt afgesloten met een officieel diploma van het Oranje Kruis. Om de cursus te gaan volgen, moet je nieuwsgierig zijn”, besluit Tangerman.

Voor meer informatie zie www.ehbo-ommoord.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Rotterdam krijgt weer een halve marathon. Op zondagochtend 20 september rennen de deelnemers door Zuid. Fotopr
Van Maassilo, ss Rotterdam en Zuiderpark naar feestend Ahoy: de halve marathon is terug Algemeen 9 minuten geleden
Dokter Latif.
‘Een patiënt moet zich gehoord én geholpen voelen’ Vakmensen van Klasse 38 minuten geleden
Foto: FlashphotoNL
Rotterdammer (63) aangehouden voor drugslab in seniorencomplex Oostplein Algemeen 15 uur geleden 2
De Laurenskerk.
Dit weekend openen 80 monumenten in Rotterdam hun deuren Algemeen 16 uur geleden
Ambrose O’Meagher en Lisanne Janssen op het balkon in het Justus van Effencomplex. Foto: Isabelle Sully
Spangen krijgt een eigen vlag en alle bewoners mogen daar over meedenken Algemeen 16 uur geleden 4
Slim Rotterdam.
Slim Rotterdam: een warme aanpak voor een fitter lichaam Vakmensen van Klasse 17 uur geleden

Uit de krant