Volgende week staat er voor het stadhuis op de Coolsingel een replica van een Hamas-tunnel.
Volgende week staat er voor het stadhuis op de Coolsingel een replica van een Hamas-tunnel.

Hamas-tunnel op de stoep van het stadhuis aan de Coolsingel

Algemeen 2.585 keer gelezen

Rotterdam - Volgende week staat er voor het stadhuis op de Coolsingel een replica van een Hamas-tunnel. Met de tunnel wil galeriehouder Rachel Meijler aandacht vragen voor de Israëliërs die gegijzeld worden door Hamas.

Na de moord van haar neefje La’or Abramov tijdens de aanval van Hamas op Israël op de 7 oktober, kon galeriehouder Rachel Meijler geen rust vinden en gewoon doorgaan met het verkopen van kunst. ‘Het leek opeens allemaal zo zinloos’, aldus Meijler. Ze besloot kunst te gebruiken om aandacht te vragen voor de Israëlische burgers die nog steeds gegijzeld zitten. 

Met een installatie gemaakt door kunstenaar Roni Levavi, een exacte replica van een van de gevonden tunnels, wil Meijler mensen wakker schudden. ‘Het lijkt alsof de wereld vergeten is dat er nog steeds mensen in de hel zitten, al meer dan 244 dagen onder de grond.’ 

Meijler bedoelt de installatie niet politiek: ‘Het gaat niet om wie er schuldig is of aan welke kant van het conflict men staat. Het draait vooral om de vraag: Wat zou jij doen als je kind gegijzeld zou zijn?’

De installatie is gebouwd in een trailer, waar Meijler het hele land mee doorgaat. Het is een moeilijke ervaring om door de tunnel te lopen, onder het geluid van bombardementen en te zien en te voelen hoe bedrukkend het voelt. 

Donderdag 13 Juni staat Meijler van 12.00 tot 15.00 uur met de 15 meter lange trailer in op het trottoir van de Coolsingel bij het stadhuis van Rotterdam.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Bart Bos
Op de fiets over de autorijbaan van de Erasmusburg (tot volgende week kan het nog) Algemeen 8 uur geleden
Foto: Persbureau PeterNick
Politieauto’s zwaar beschadigd na lange en wilde achtervolging door de stad Politie 9 uur geleden
Rotterdam, 1937. Helaas is door het bombardement deze bebouwing er niet meer. Links zie je net een puntje van het Schielandshuis. De foto kijkt in de richting van de Coolsingel. Nu heet deze straat de Bulgersteyn.
Rotterdam van vroeger tot leven gebracht Algemeen 9 uur geleden 2
Ouderenzorgorganisatie Aafje. Foto: PR.
Aafje voor vijfde jaar op rij uitgeroepen tot beste werkgever Algemeen 9 uur geleden 5
Foto: Angeniet Berkers
De kinderen van deze ‘bende’ zorgen dat hun straat schoon is, en dat doen ze zingend, dansend en lachend! Algemeen 9 uur geleden 2
Stockfoto: Rick Keus/RET
RET legt metro’s, trams en bussen stil tijdens landelijke OV-staking Algemeen 10 uur geleden 14

Uit de krant