
Op bezoek bij de bijen van Ahmet en Mesut
Algemeen 3.251 keer gelezenRotterdam - Het bijenpark aan de Maeterlinckweg 81 in de Moliérebuurt zit verstopt achter een hek, op een prachtige plek. Het bijenpark is tien jaar geleden overgenomen door Stichting bijenpark Rotterdam, die bestaat uit acht imkers. Twee van de imkers, de broers Ahmet en Mesut geven theorie en praktijklessen aan mensen die zelf bijen willen houden. We gingen zelf ook eens op bezoek en leerden van alles!
Door Martijn Roodenberg
Voor de cursussen is veel interesse, merken Ahmet en Mesut, die de cursussen geven. Er zijn veel mensen die wat voor de natuur en het milieu willen doen. Bijen zijn daarin een enorm belangrijke factor. Ahmet: “Ze zeggen het vaak maar het is echt waar, als de bijen uitsterven is er binnen drie jaar geen leven meer.” Mensen die interesse hebben kunnen zich aanmelden bij de Nederlandse bijenvereniging.
Covid-19
Er zijn veel verschillende toepassingen van bijenproducten, zoals het behandelen van luchtwegen- en longproblemen met bijenkastlucht. Mensen worden doorgestuurd door de huisarts of een ziekenhuis. “We hebben een familie hier gehad, waarvan de man met Covid-19 op de intensive care heeft gelegen. Wij hebben ze behandeld met bijenkastlucht. Na de tiende behandeling waren ze helemaal genezen.” Dat gebeurt met speciale kasten met een afzuigsysteem, waardoor mensen met een masker de lucht uit een bijenkast kunnen inademen.
Ahmet en Mesut hebben een opleiding gevolgd voor het geven van apitherapie. Deze opleiding gaat over genezing met bijenproducten. Ook werken ze met bijensteken, deze zijn volgens de heren goed voor allerlei soorten problemen. Bijvoorbeeld voor afasie, parkinson, jicht, ziekte van lyme, en concentratieproblemen. Buiten dat verkopen ze allerlei producten die helpend zijn voor mensen. Bijvoorbeeld lokale honing voor hooikoortsklachten en cosmetische producten.
Ahmet en Mesut willen graag vaker mensen ontvangen. “We zitten hier verborgen achter dichte hekken, maar we willen meer mensen laten zien hoe wonderlijk het allemaal is.” Hoe ze dit willen gaan vormgeven is nog niet helemaal duidelijk, maar hun boodschap is wel dat de bij heel bijzonder en belangrijk is. Dit soort plekken zijn erg belangrijk voor het behoud van de bijen. Het voortbestaan wordt bedreigd door landbouwgif, dit zorgt ervoor dat bijen die wat zwakker zijn in de winter sterven. Het is te danken aan imkers zoals deze heren dat er nog zoveel bijen zijn.
Het bijenpark is te vinden naast kinderboerderij de Kooi in Lombardijen. Zie ook rotterdamseparken.nl.















