Foto: Arco van der Lee
Foto: Arco van der Lee

Old Dutch. Onopvallend, maar héél bijzonder Rotterdams gebouw

Algemeen 781 keer gelezen

Rotterdam - Onze collega Arco van der Lee maakte vandaag weer een wandelingetje door de stad, uiteraard met de camera in de hand. Dit keer viel zijn oog op Restaurant Old Dutch.

‘Onopvallend, maar toch een van de meest bijzondere gebouwen in het centrum van Rotterdam. Restaurant Old Dutch is het laatste overblijfsel van het noodwinkelcentrum, dat na mei 1940 aan de Rochussenstraat werd gebouwd. 

Hun vorige zaak stond aan de Coolsingel en was op 14 mei 1940 weggebombardeerd. De eigenaren konden al op 29 december 1940 dit nieuwe, tijdelijke (dachten ze…) restaurant openen. Met kleine ramen, want glas was schaars in die tijd. 
In de jaren zestig was het in trek bij havenbaronnen. Het restaurant had toen ook een Michelinster.

Tegenwoordig staat Old Dutch op de monumentenlijst van de gemeente.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Monique Schreuder.
Schoorsteenbedrijf Schreuder is al sinds 1918 een vertrouwd gezicht op de Rotterdamse daken Vakmensen van Klasse 55 minuten geleden 1
Hans van der Boom en Aad Noordzij van de stichting Historisch Genootschap Hoogvliet. Foto: Joop van der Hor
‘Wie ziet er in hemelsnaam een schilderij in Hoogvliet?’ Algemeen 1 uur geleden
Beeld: RotjeKoor Fesival
Pleinen, kerken en cafés: RotjeKoor laat Rotterdam zingen Algemeen 2 uur geleden 1
Nieuwe kozijnen kunnen een woning een compleet andere uitstraling geven.
Have Kozijnen: korte lijnen, vakwerk en persoonlijk contact Vakmensen van Klasse 3 uur geleden
Beeld: Sander van Wettum
De Rotterdamse architectuur komt tot leven 4x tips Uitagenda Rotterdam 17 uur geleden 2
Foto: Bart Bos
‘Langs de Maas, sta ik vaak in gedachten. Langs de Maas droom ik menige droom’ Algemeen 18 uur geleden 2

Uit de krant