Afbeelding
Foto: Annemarie van der Ploeg

Joke Put en ‘De meiden van de Snor’

Algemeen 1.929 keer gelezen

Rotterdam - Joke Put nam negen jaar geleden, na het overlijden van haar vader, de bloemenzaak over. Haar zus kwam bij haar in loondienst, net zoals het overige personeel. Inmiddels telt ‘De eiden van de Snor’ drie zaken en een vierde opent binnenkort. Joke heeft er er nog steeds plezier in, ook na 34 jaar en ook al is het hard werken. Maar zij zou niets anders willen doen.


(Door Annemarie van der Ploeg)

Joke vertelt: “De markt is de plek waar het allemaal begon. Die zaak heb ik negen jaar geleden overgenomen, samen met de vestiging aan de President Rooseveltweg, die al 26 jaar bestaat. Toen mijn vader negen jaar geleden overleed zei ik tegen mijn zus: “Wat gaan we doen?” Mijn zus, die al bij mijn vader werkte, wilde wel bij me in loondienst gaan werken en de andere meiden ook. Toen gingen wij ook gelijk de recessie in, maar ik heb het toch gedaan. Eerst heette de zaak ‘Piet de Snor’, naar mijn vader, maar op een gegeven moment gingen de mensen vragen waar Piet was en of hij soms in de kroeg zat. Dat vond mijn zus moeilijk dus ik zei: “We maken er ‘De meiden van de Snor’ van, in het gedachtegoed van mijn vader, dus mooie bloemen verkopen van goede kwaliteit. Concurrentie is er niet, alleen het weer is je concurrent. Dat zei mijn vader altijd en dat is ook zo. Het is een kwestie van gunnen. De mensen moeten het leuk vinden om iets bij ons te kopen. Het is belangrijk dat je goed geholpen wordt en of je goede spullen hebt. Wij hebben al jaren en vaste klantenkring. Mijn vader begon in 1959 met de zaak. Drie maanden geleden zag ik het pand in Hillegersberg leeg staan en toen dacht ik: “Mensen vragen heel vaak waar we doordeweeks staan en of ze ook rouwwerk voor een van de ouders kunnen bestellen omdat ze al jaren klant bij ons zijn. Maar er komt wel iets meer bij kijken dan bij de markt, ook een website. Je kunt bij mij bloemen bestellen die ook werkelijk van mij komen. Ik bezorg in heel Zuid Holland met een extern bedrijf.”

Joke is trots op haar team. “Ik zeg altijd in vergaderingen: ‘Ik doe het niet alleen meiden, we doen het met z’n allen.’ Dat meen ik oprecht. We proberen hier ook te doen wat we beloven. Als het niet goed is, moet de klant altijd terugkomen. Je moet je gastvrij opstellen. Mensen moeten zich welkom voelen om wat te kopen. Je hebt te maken met iemand die een roos koopt omdat hij verliefd is en daarna 25 rozen komt kopen omdat hij 25 jaar getrouwd is. Je hebt met verdriet maar ook met blijdschap te maken. Soms denk ik wel eens na of ik wat anders wil, maar dat wil ik niet. Ook de veiling vind ik leuk. Werken met mannen; ‘You see what you get’. Een man draait er niet omheen. Super leuk. Alles gaat wel meer over internet; ik ga gewoon mee met ‘the flow’. Eerst wilde ik tien filialen maar dat gaat het niet worden. Ik ben wel bezig met een vestiging in Barendrecht in een grote schuur. Dat wordt heel landelijk; of je in een schuur koopt. Dat ga ik op vrijdag en zaterdag doen en dan vind ik het wel goed.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Maddy Koster
Code geel wegens onweer met hagel en windstoten Algemeen 2 uur geleden 6
Foto: FlashphotNL
Man rijdt op Coolsingel op vrouw in en probeert haar te wurgen Algemeen 2 uur geleden 39
De start is om 19.45 uur bij het herdenkingsmonument op het Marinus Bolkplein. Foto: pr
Samen herdenken in Het Lage Land op 4 mei Algemeen 2 uur geleden
Foto: Eddy Meijs
Genieten van dit uitzicht, zolang het nog kan Algemeen 2 uur geleden 1
Rondom een kampvuur vinden de mannen van de Mannencirkel West verbinding. Foto: Christian de Laat.
Je hart luchten rond het kampvuur: het kan bij de Mannencirkel West Algemeen 4 uur geleden
Foto: Marcel Moonen
Ook in zwart-wit is Rotterdam onweerstaanbaar! Algemeen 6 uur geleden 2

Uit de krant