Afbeelding
Foto: Tino van den Berg

Waarom is de trap van de Koopgoot eigenlijk zo’n pleuristrap?

Algemeen 4.127 keer gelezen

Rotterdam - De rubriek Rotterdamse Mysteries is onze favoriete rubriek bij de collega’s van indebuurt Rotterdam. Dit is er eentje uit de oude doos, van Wouter Vocke. Omdat we hem zo leuk vinden, en hij de eerste keer zo goed gewaardeerd werd door onze lezers, plaatsen we ‘m nog een keer.

“Kijk nou… hier leg de Koopgoot! Alleen nog effe die pleuristrap af.” Zo, dat is een lekkere binnenkomer! Dit zijn niet onze woorden, maar dit staat op een groot welkomstbord bovenaan de Beurstraverse, beter bekend als de Koopgoot. Een warm Rotterdams welkom zullen we maar zeggen. De winkelstraat onder straatniveau die in de jaren ‘90 werd gebouwd is nog altijd geliefd bij Rotterdammers. Maar er is één ding dat minder geliefd is… die trap!

De treden zijn super wijd en veel te kort, niet als de normale trappen die je gewoonlijk gewend bent. Loop je trede voor trede naar beneden, dan voelt het alsof je kleine kabouterstapjes neemt. Maar dan als een kabouter met haast, die niet te opvallend wil rennen of zoiets. Neem je twee treden tegelijk, dan lijk je meer op John Cleese uit het Ministry of Silly Walks. Er is in ieder geval geen normale manier om die trap enigszins flatteus af te lopen.

Vaak gehoord als mensen de trappen van de Koopgoot aflopen: “Wat een ontwerpfout!” en “Hadden ze niet een normale trap kunnen bouwen?” Het antwoord op die laatste vraag is eigenlijk heel simpel. Nee! De trap is zo gebouwd zodat hulpdiensten indien nodig van de trap kunnen rijden. Dat is het! Niet meer en niet minder. Wat als er brand uitbreekt in de C&A? Dan zal er toch een brandweerwagen die trap af moeten kunnen rijden. Ja toch, niettan? Mysterie opgelost.

Dit artikel komt van indebuurt.nl/rotterdam

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Interieur Conceptstore & Studio 333: totaalinterieur met karakter in het Zwaanhalskwartier Vakmensen van Klasse 10 uur geleden
Rijkswaterstaat verwacht tijdens deze afsluitingen 30 tot 60 minuten extra reistijd. Foto: Zuid Holland Bereikbaar.
A20 richting Hoek van Holland twee weken dicht: houd rekening met flinke vertraging Algemeen 12 uur geleden 28
Ach... Foto: Zwerfkatten Rijnmond.
WK-koorts bij Memphis de Poes: ‘Wij poezen kunnen het beter!’ Algemeen 13 uur geleden
De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatste. Foto: MK Mediaproducties.
Man uit Nieuwe Maas gered bij Willemsbrug Algemeen 14 uur geleden
In het begin loop je in je onbeholpen fanatisme tegen de muur op, weet hij uit zijn eerste ervaring. Maar als je handiger wordt, leer je bekeken balletjes geven. Foto: Matthijs.
Squash, veel leuker dan honderd lunges Sport 14 uur geleden
Het aantal inbraken in Rotterdam is gestegen. Foto: Pexels.
Meer inbraken in schuren en garages in Rotterdam Algemeen 15 uur geleden

Uit de krant