Tanna uit Rotterdam tijdens Het Oranjepad. Foto: Prinses Beatrix Spierfonds
Tanna uit Rotterdam tijdens Het Oranjepad. Foto: Prinses Beatrix Spierfonds

Tanna legt twintig kilometer Oranjepad af in haar elektrische rolstoel

Algemeen 118 keer gelezen

Rotterdam - Tanna Snellen (24) uit Rotterdam doet op zaterdag 10 oktober mee aan Het Oranjepad van het Prinses Beatrix Spierfonds. Voor Tanna is het een hele bijzondere dag waarbij zij twintig kilometer in haar elektrische rolstoel aflegt. Het Oranjepad is een wandeling van en naar Paleis Het Loo, de deelnemers laten zich sponsoren voor wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten.

Tanna heeft de spierziekte SMA. “Ik ken mijzelf eigenlijk niet anders dan in mijn elektrische rolstoel. Toen ik anderhalf jaar oud was, reed ik al rond in mijn eerste kleine elektrische rolstoel.” Al zeven jaar doet ze mee aan het Oranjepad. Het is een dag waarop familie, vrienden en bekenden samen in beweging komen voor een doel dat haar persoonlijk raakt. “Het is bijzonder om zoveel mensen, lopend én in een rolstoel, samen te zien voor hetzelfde doel. Tijdens de twintig kilometer heb je alle tijd om bij te praten met vrienden en familie. En elk jaar realiseer ik me opnieuw dat zoveel mensen hun zaterdag vrijmaken om met mij mee te doen. Dat voelt heel bijzonder.”

Lees verder onder de foto.


Foto: Prinses Beatrix Spierfonds

Vaste traditie

Inmiddels is Het Oranjepad uitgegroeid tot een vaste traditie. Niet alleen voor Tanna, maar voor een steeds grotere groep om haar heen. “Vriendinnen, familie, partners van vriendinnen, collega’s en zelfs vrienden van mijn ouders doen mee. Elk jaar sluiten er weer nieuwe mensen aan. Het mooie is dat zij vervolgens ook weer enthousiast terugkomen. Zo groeit onze groep eigenlijk vanzelf.”

Ontmoeting met Beatrix

Onderweg ontstaan bovendien bijzondere ontmoetingen. Zo ontmoette Tanna tijdens een eerdere editie een jong meisje met dezelfde spierziekte. “Ik kende haar uit een televisieprogramma over het Wilhelmina Kinderziekenhuis. Ze straalde zoveel positiviteit uit. Haar broertje ook met SMA is dankzij gentherapie behandeld voor zijn spierziekte. Dat laat zien hoe belangrijk onderzoek is en wat het kan betekenen voor gezinnen.”
Een ander onvergetelijk moment was haar ontmoeting met prinses Beatrix bij de finish. “Dat zij de tijd nam om met ons te praten en haar betrokkenheid bij het Spierfonds liet zien, maakte veel indruk.”

Voor Tanna draait Het Oranjepad niet alleen om geld inzamelen, maar ook om bewustwording. “Voor veel mensen is bewegen vanzelfsprekend. Tijdens deze dag sta je daar even bij stil. Je ziet hoeveel verschillende spierziekten er zijn en waarom onderzoek zo hard nodig blijft.”

Lees verder onder de foto.


Foto: Prinses Beatrix Spierfonds

Samen in beweging

Het Oranjepad is een dag waarop we samen in beweging komen voor één doel: geld inzamelen voor onderzoek naar spierziekten,” aldus Chantal Luijendijk, eventmanager van het Spierfonds. “Bijna iedereen loopt mee met iemand in gedachten die een spierziekte heeft. Dat willen we extra zichtbaar maken. ”Alle deelnemers ontvangen voor de finish een oranje hart. “Op het hart schrijf je de naam van degene voor wie je loopt,” legt Chantal uit. “Na de finish kun je het hart een plek geven. Het oranje hart staat symbool voor de mooiste spier die we hebben: ons hart. Aan het einde van de dag is de finishlaan gevuld met oranje harten – een warm en indrukwekkend moment om samen stil te staan bij wat we hebben bereikt.”

Wil je Tanna en haar team steunen of zelf meelopen? Ga dan naar hetoranjepad.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: MK Mediaproducties
Tram ontspoord op de Brielselaan Politie 8 minuten geleden
Foto: Zwembad Hoogvliet
Slopen (en bouwen) en Zwembad Hoogvliet Algemeen 18 minuten geleden
Tanna uit Rotterdam tijdens Het Oranjepad. Foto: Prinses Beatrix Spierfonds
Tanna legt twintig kilometer Oranjepad af in haar elektrische rolstoel Algemeen 49 minuten geleden
Foto: Bart Bos
Een stukje dorp in een grote stad Algemeen 1 uur geleden
De single is bedoeld om aandacht te vragen voor, én geld op te halen voor Alzheimer Nederland.
Peter Houtman en de Wannebiezz brengen prachtig liedje uit ter gelegenheid van Wereld Alzheimer Dag Algemeen 2 uur geleden 1
Foto: @a_d_v_photography
Rotterdam in de vroege ochtend... Algemeen 3 uur geleden

Uit de krant