Grazende koe in de wei van Floating Farm Foto: Bart Bos
Grazende koe in de wei van Floating Farm Foto: Bart Bos

Partij voor de Dieren voert actie tegen Floating Farm in de Merwehave: ‘Niet duurzaam en diervriendelijk’

Algemeen 758 keer gelezen

Rotterdam - De Partij voor de Dieren houdt op zaterdag 30 mei een demonstratie tegen de Floating Farm in de Rotterdamse Merwehaven. Volgens de partij is de drijvende koeienstal niet duurzaam en gaat het concept ten koste van het dierenwelzijn.

De actie start om 11.00 uur op het Stationsplein bij station Schiedam Centrum. Vanuit daar lopen demonstranten via het centrum van Schiedam naar de Floating Farm aan de Gustoweg in Rotterdam. Bij aankomst zullen meerdere sprekers namens de partij het woord voeren. De organisatie laat weten dat iedereen welkom is om vreedzaam deel te nemen aan de protestmars.

Volgens de Partij voor de Dieren presenteert de Floating Farm zich als duurzaam en diervriendelijk, maar past het houden van koeien op een drijvend betonnen platform daar niet bij. “Het is tijd voor echte duurzame systeemverandering”, aldus de partij.

Lintje voor oprichter

Recent ontving de oprichter van de Floating Farm een lintje vanwege zijn inzet voor duurzame en innovatieve voedselproductie. De Partij voor de Dieren reageert kritisch op die onderscheiding. Volgens de partij is de vee-industrie niet duurzaam en veroorzaakt deze dierenleed.

Het is niet de eerste keer dat de partij zich uitspreekt tegen de Floating Farm. De Rotterdamse fractie stelde eerder schriftelijke vragen aan het stadsbestuur over de vergunning van het bedrijf. Daarbij werd opgeroepen de vergunning niet te verlengen. Ook de Schiedamse fractie sprak zich uit tegen een mogelijke verplaatsing van de Floating Farm naar Schiedam.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De sokkel aan de Westersingel met een hele andere liggende figuur dan vroeger. Foto: Fleur Bergman
Liggende figuur keert niet terug op beeldenterras Westersingel, lege sokkel krijgt andere invulling Algemeen 21 minuten geleden
Marijn van der Waa woont al jaren om de hoek van het Assendelftplein. Ze maakte een kleurrijke muurschildering met vrolijke, uitbundige insecten, planten, bloemen, vruchten en opnieuw opbloeiend leven.
Het Lusthofkwartier in Kralingen verandert in een schilderswijk Algemeen 29 minuten geleden
Foto: Politie Rotterdam
Aanhouding op Ibiza leidt naar loods vol drugs in Rotterdam Politie 2 uur geleden
Foto: MK Mediaproducties
Motorrijder zwaargewond bij harde val op Groene Kruisweg Politie 2 uur geleden
De gemeente Rotterdam werkt nog altijd aan de weg en het riool in Overschie-Oost. Foto: Gemeente Rotterdam.
Afsluiting tunnel tussen Baanweg en Ruggeweg duurt langer Algemeen 3 uur geleden
De man is van het viaduct gevallen. Foto: Spa Media.
Man gewond na val van viaduct in Ridderkerk Algemeen 3 uur geleden

Uit de krant