
Enorme droefenis bij Sparta na overlijden van Hamilton Richardson
Algemeen 3.013 keer gelezenRotterdam - Met enorme droefenis heeft Sparta Rotterdam kennisgenomen van het overlijden van Hamilton Richardson. De voormalig honkballer van Sparta is 85 jaar geworden.
Richardson werd geboren op Sint-Maarten op de Nederlandse-Antillen, maar verhuisde in 1962 naar Nederland. Daar maakte Richardson, als speler van Sparta Rotterdam, naam als één van de beste honkballers in Nederland aller tijden
Uiteindelijk speelde Richardson van 1963 tot 1974 voor Sparta met negen landstitels tot gevolg. In zijn periode bij Sparta was Richardson ook nog international van het Nederlands honkbalteam, waar hij op het EK van 1969 werd verkozen tot meest waardevolle speler van het toernooi en op het WK van 1970 tot beste buitenvelder.
Tussen 1978 en 1985 was hij manager/coach van Team Kingdom of the Netherlands. Van 1985 tot 1987 leidde hij Neptunus (het huidige Curaçao Neptunus) naar het hoogste competitieniveau in Nederland. Daarbij legde hij de basis voor de latere successen van de Rotterdamse topclub.
Hierna kwam er begin jaren negentig nog éénmaal een eervolle opdracht. Hij werd gevraagd om als guest instructor/ hitting coach de spelers van de Detroit Tigers klaar te stomen voor een nieuw seizoen.
In de afgelopen jaren was Richardson vooral actief voor de Johan Cruyff Foundation die alle kinderen op Sint Maarten een veilige plek om te spelen wilde geven. Ook was hij directeur Sport & Recreatie van het eiland en was hij betrokken bij de herstelwerkzaamheden na de verwoestende orkaan Luis die Sint Maarten in 1995 trof.
Vanwege zijn impact en verdiensten voor de honkbaltak van Sparta werd Richardson in 1988 benoemd tot Lid van Verdienste.
Als eerbetoon voor zijn bewezen diensten was Richardson ook een van de 200 mensen met een eigen tegel op de Rotterdamse Walk of Fame. Zijn tegel ligt inmiddels bij het Neptunus Familiestadion.
Bij de eerstvolgende wedstrijd van het eerste elftal speelt Sparta met rouwbanden.















