
Rotterdamse huisdieren hebben toch te eten tijdens de feestdagen, óók in arme gezinnen
Algemeen 1.692 keer gelezenRotterdam - Rotterdamse huisdieren in gezinnen met weinig geld hebben tijdens de feestdagen toch iets te eten. Komende tijd is er ook bij Voedselbank Rotterdam katten- en hondenvoer beschikbaar. Dit naar aanleiding van problemen bij Dierenvoedselbank Rijnmond.
‘Huisdieren zijn voor veel Rotterdammers meer dan bezit: zij zijn een volwaardig onderdeel van het gezin en een trouwe metgezel’, schrijft wethouder Abigail Norville vandaag aan de gemeenteraad. Daar werd vorige week gesproken over de problemen bij Dierenvoedselbank Rijnmond. Zeker met de feestdagen op komst werd gevreesd voor de 1400 á 1500 huisdieren die in Rotterdam voor hun eten afhankelijk zijn van de Dierenvoedselbank. “Linksom of rechtsom moet geregeld worden dat zij eten krijgen”, aldus Mina Morkoç die het debat had aangevraagd.
Voedselbank Rotterdam
Norville: ‘Naar aanleiding van het gevoerde debat is contact geweest met zowel de Dierenvoedselbank als de Voedselbank Rotterdam. De Dierenvoedselbank is momenteel nog steeds actief en verstrekt dierenvoeding aan haar klanten. Daarnaast is geregeld dat de komende periode dierenvoeding (specifiek katten- en hondenvoer) bij de Voedselbank Rotterdam beschikbaar is voor hun klanten.’
In de problemen
Dierenvoedselbank Rijnmond is in de problemen gekomen omdat de steun van Stichting Dierenlot is weggevallen. Dierenlot besloot daartoe omdat de Dierenvoedselbak niet aan alle voorwaarden voldoet. ‘Als een organisatie alleen op onze steun draait, dan is de vraag of de organisatie nog levensvatbaar is.’
Dierenvoedselbank Rijnmond
Yvonne Pijl van Dierenvoedselbank Rijnmond weet nog niet hoe het nu verder moet. “We hebben vier uitdeelpunten in de stad waar ongeveer 500 gezinnen gebruik van maken. Die zijn komende weken dicht, dat is nog nooit gebeurd tijdens de feestdagen. Als mensen in nood ons bellen, zorgen we er wel voor dat ze wat krijgen hoor. We hebben geen vervoer meer van Dierenlot, maar vrijwilligers brengen in hun eigen auto dierenvoer rond nu.”
Langere termijn
Hoe het op langere termijn verder moet met huisdieren waarvan het baasje weinig geld heeft, is nog niet duidelijk. Dat daar iets op verzonnen moet worden, beseft ook de wethouder: ‘Een verdere verkenning hoe dierenvoeding beschikbaar blijft voor Rotterdammers met weinig financiële middelen volgt.’ De verwachting is dat uiterlijk in februari 2026 is.















