Het RFFA combineert wedstrijden voor (internationale) topatleten en jeugdtalenten. Foto: Hannelore Smilde
Het RFFA combineert wedstrijden voor (internationale) topatleten en jeugdtalenten. Foto: Hannelore Smilde

Rotterdam Festival For Athletics verwacht topprestaties op het Langepad in Kralingen

Algemeen 1.240 keer gelezen

Rotterdam - Met al 150 ingeschreven internationale jeugd- en topatleten belooft het Rotterdam Festival For Athletics (RFFA) op 26 juli een atletiekspektakel van hoog niveau te worden. Sport- én festivalliefhebbers kunnen alle actie van dichtbij mee beleven op het atletiekcomplex Langepad in Kralingen.

Het RFFA is een samenwerking tussen de Rotterdamse atletiekverenigingen PAC en Rotterdam Atletiek (RA). Het initiatief wordt mede mogelijk gemaakt door Rotterdam Topsport en Sportbedrijf Rotterdam. Het doel is om Rotterdam sterker op de kaart te zetten als atletiekstad. Veel Olympische atleten hebben namelijk hun eerste stappen gezet in de Maasstad.

14 nationaliteiten

Het RFFA combineert wedstrijden voor topatleten en jeugdtalenten. Het doel: internationale atleten een aansprekend podium bieden én de volgende generatie inspireren om in hun voetsporen te treden. Voor de vierde editie op 26 juli 2025 hebben zich al 150 internationale atleten ingeschreven, afkomstig uit maar liefst 14 verschillende landen.

Op diverse onderdelen belooft het een spannende strijd te worden. Bij het hoogspringen staan onder anderen Jin van der Lee (PAC) en Lewis McGuire (VK) op de deelnemerslijst. In het verspringen nemen onder meer Baboucar Sallah-Mohammed, Samuel Taylor (Australië), Damian Felter (PAC) en Justin Sluijter (RA) het tegen elkaar op.

‘Vuurwerk’

Bij het kogelstoten wordt uitgekeken naar een sterke prestatie van PAC-atlete Alida van Daalen en bij het polsstokspringen wordt veel verwacht van Marijn Kieft. Op de 300 meter mogelijk ‘vuurwerk’ van Isaya Klein Ikkink (RA) en Ramsey Angela (PAC). Op de 1000 meter komen onder anderen Jort Benz en de broers Rick en Robin van Riel in actie. Voor de 1.500 meter zijn de ogen gericht op Veerle Bakker, terwijl Pim Bijl (PAC) zich heeft ingeschreven voor de 5.000 meter.

Ook de sprintnummers zijn goed bezet. Op de 100 meter starten onder meer Xavi Mo Ajok (RA) en Timo Spiering (PAC). Matthew Sophia (RA) verschijnt aan de start van de 110 meter horden.

Lees verder onder foto >


Foto: Hannelore Smilde

Volgen van dichtbij

Wat het RFFA écht bijzonder maakt, is de beleving voor toeschouwers. Je volgt de wedstrijden vanaf het middenveld – dichter bij de actie kun je bij geen enkele andere atletiekwedstrijd komen. Daarnaast dompel je je onder in een echte festivalsfeer, compleet met foodtrucks en muziek. En: je toegangsticket geeft je de mogelijkheid om gratis mee te doen aan diverse RFFAcups (60m, kogelstoten, verspringen en 400m) en te strijden om de overwinning. Ook kun je met je toegangsticket deelnemen aan RFFAclinics van topatleten.

Kijk op www.rfffa.nl voor meer informatie én om je ticket te boeken.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Verkoeling zoeken in Trompenburg. Foto: Jeroen Cohn
De zomer van 2026 begint met een tropische week Algemeen 16 uur geleden 1
Burgemeester Carola Schouten is voorzitter van het OTE (Offensief Tegen Explosieven), een landelijke aanpak van de aanslagen. Die aanpak richt zich op ontmoedigen en straffen van uitvoerders en opdrachtgevers, nazorg bieden aan slachtoffers en op de beschikbaarheid van explosieven. Zo heeft de Europese Commissie al maatregelen toegezegd om de illegale productie, transport en verkoop van zwaar vuurwerk aan banden te leggen.Op de foto Leo de Bie, na jaren ellende eindelijk tot rust gekomen in zijn nieuwe huis. Foto: Vera Cornel
Na jaren vol explosies en nachtmerries slaapt Leo nu eindelijk weer echt goed Algemeen 19 uur geleden 1
Foto: Eddy Meijs
Ode aan alle vaders van Rotterdam Algemeen 20 uur geleden
Stockfoto: Rick Keus/RET
Woensdagochtend rijden er geen treinen, bussen, trams en metro’s Algemeen 20 jun, 16:54 26
Foto: Persbureau PeterNick
Man aangehouden na wéér een overval op tabakswinkel aan de Bree Algemeen 20 jun, 16:38 5
Foto: C. Hulsbus
Internationale topspringers én de volgende generatie op CHIO Rotterdam Algemeen 20 jun, 16:32

Uit de krant