
De Pleinbioscoop is terug: kaartverkoop start vandaag en de eerste films zijn bekend
Algemeen 2.383 keer gelezenRotterdam - Na vijf jaar afwezigheid keert de Pleinbioscoop terug. Van 14 tot en met 30 augustus verandert de Kop van de Wilhelminapier in een grote openluchtbioscoop. Op het grasveld bij Hotel New York vertoont de Pleinbioscoop zeventien avonden lang films onder de sterren, pal aan de Maas. De kaartverkoop is vandaag van start gegaan.
Turks Fruit
De eerste 12 van 17 films zijn vandaag bekendgemaakt. Een van de films op het programma is de klassieker Turks Fruit. In de afgelopen 23 jaar werd Turks Fruit slechts één keer vertoond in de bioscoop en is nu exclusief te zien bij Pleinbios. Met 3,5 miljoen bezoekers is Turks Fruit een van de succesvolste Nederlandse bioscoopfilms aller tijden.
Drie Dagen Vis
Daarnaast wordt de formidabele oer-Rotterdamse tragikomedie Drie Dagen Vis vertoond. Bewonder Timothée Chalamet in de rol van Bob Dylan in de gelauwerde biopic A Complete Unknown. Zijn transformatie en muzikaliteit zijn ongekend. Liefhebbers van het ongewone kunnen uitkijken naar de ‘groteske punkfantasie’ Love Lies Bleeding met Kristen Stewart en naar de feministische body-horror The Substance met Demi Moore. De overige films worden binnenkort onthuld.
LantarenVenster
Na vijf jaar afwezigheid keert de Pleinbioscoop terug, nu georganiseerd door LantarenVenster. Sinds 1987 brengt het festival kwaliteitsfilms naar het Rotterdamse publiek en groeide uit tot een icoon van de stad. In 2022 stopte de oorspronkelijke organisatie, maar LantarenVenster besloot het festival nieuw leven in te blazen. Van 14 tot en met 30 augustus vindt Pleinbioscoop plaats op de Wilhelminapier.
Meer informatie
Bekijk het programma en koop je tickets op pleinbioscooprotterdam.nl.















