Veganistisch restaurant Gare du Nord aan de Anthoniestraat 2 is voorgoed gesloten. Foto: restaurantgaredunord.nl
Veganistisch restaurant Gare du Nord aan de Anthoniestraat 2 is voorgoed gesloten. Foto: restaurantgaredunord.nl

Prangende vragen aan college over plotseling einde verhaal van treinrestaurant Gare du Nord

Algemeen 3.576 keer gelezen

Rotterdam - “Helaas zijn wij door de overlast van de buurt, zijnde hangplek, dealers, junkies, zwervers, criminelen en constante dreiging van agressie en intimidatie, genoodzaakt om onze deuren per direct te sluiten. Het is niet meer veilig voor onze gasten en personeel.”

Met deze woorden maakte eigenaar Daniel Fockens van bio vegan bistro Gare du Nord aan de Anthoniestraat 2 in de Agniesebuurt in Noord vorige week bekend met onmiddellijke ingang te stoppen met zijn unieke treinrestaurant. De keuken van Gare du Nord was volledig plantaardig.

Volt Rotterdam en Partij van de Dieren hebben inmiddels vragen gesteld gesteld aan het college hoe het zo ver heeft kunnen komen en hoe dergelijke situaties  in de toekomst voorkomen kunnen worden.

Het liefst had Fockens de treinwagon verplaatst naar een andere locatie, maar dat was niet meer mogelijk vanwege het grote omzetverlies. Daarom is ervoor gekozen om de trein te verkopen. “Alle bekende instanties waren op de hoogte maar er is nooit actie ondernomen”, aldus Fockens. “Wij danken onze voormalige gasten voor de vele mooie momenten die we hier hebben gehad.”
De trein is reeds verkocht aan een particulier in Houten die er kantoorruimte van gaat maken. De trein stamt uit 1982 en van Oost-Duitse makelij. In eerste instantie was het een passagierswagon, later een restauratiewagon.

Volt en PvdD opgeschrikt

Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) zijn opgeschrikt en verrast door de plotse sluiting van vegan bistro restaurant Gare du Nord, gevestigd in ZoHo in de Agniesebuurt. ‘Wij betreuren deze situatie en vinden het onwijs jammer dat dit mooie restaurant haar deuren heeft moeten sluiten’, schrijven Tim Kind (Volt) en Ruud van der Velden (PvdD). De Volt Rotterdam en Partij voor de Dieren Rotterdam fracties vragen zich dan ook af hoe het zo ver heeft kunnen komen en hoe dit in de toekomst voorkomen kan worden. Zij hebben hierover vragen gesteld aan het college, zoals:

Wie, en in hoeverre, waren op de hoogte van overlast in de buurt van restaurant Gare du Nord? Hoe lang speelt dit al?
Is er contact geweest met de eigenaren van Gare du Nord? Zo ja, zijn er afspraken gemaakt om de veiligheid te waarborgen en welke acties zijn concreet uitgevoerd om de situatie te deëscaleren? Op welke manier is de politie hierbij betrokken geweest? Als dit contact en/of deze acties niet zijn ondernomen, waarom niet?

Is het college op de hoogte van de blijkbaar nijpende situatie in ZoHo? Heeft het college al actie ondernomen om overlast te verminderen en hulp te bieden aan mensen die dat nodig hebben? De Volt fractie hoopt dat andere ondernemers met de wens om zich te vestigen in de Agniesebuurt dit in de toekomst veilig kunnen doen. Wat gaat het college doen om deze situatie in de toekomst te voorkomen?

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Bianca-Rob de Haaij via Vrienden van het Eiland van Brienenoord op Facebook
Lepelaars zoeken een hapje op het Eiland van Brienenoord Algemeen 5 uur geleden 1
Foto: Spa-Media
Verdachte aangehouden van vier overvallen binnen korte tijd Politie 5 uur geleden 1
Etienne, Maas, Tsjomme en Jaël van Kaapse Brouwers zijn dolblij met de nieuwe locatie. Foto: Vera Cornel
Kaapse Brouwers viert opening in de oude pindakaasfabriek met een drukbezocht bierfestival Algemeen 5 uur geleden 6
Niemand mag ze aanraken behalve Pikachu van dierenwinkel De Rimboe... Foto: Esdra Baris
Papegaai Pikachu krijgt vreemd bezoek in de dierenwinkel... Algemeen 9 uur geleden 13
Foto: Stadsarchief Rotterdam, Marlies Lageweg PWR
Gefeliciteerd: de Hofpleinfontein is vandaag jarig! Algemeen 12 uur geleden
Foto: Bezoeker Jolanda/Diergaarde Blijdorp
Lief! Meerdere bizonkalfjes in Diergaarde Blijdorp Algemeen 12 uur geleden 1

Uit de krant