
Hondsdagen starten tropisch, maar er is koeler weer onderweg
Algemeen 1.676 keer gelezenRotterdam - De zogenaamde hondsdagen zijn vandaag tropisch begonnen en zullen eindigen met regen of onweer. Het is zo’n 30 graden in Rotterdam. Komende week wordt het koeler, maar wel aangenaam vakantieweer. Gemiddeld gezien zijn de hondsdagen, de periode 20 juli tot en met 20 augustus, de warmste periode van het jaar.
Komende week wordt het rond de 20 graden, niet zo heet als vandaag en gisteren dus. Er kan af en toe een bui vallen, maar over het algemeen houden we het droog. Het is een paar graden koeler dan normaal in deze periode van het jaar, die ook wel de hondsdagen wordt genoemd.
De term hondsdagen slaat op de periode waarin de ster Sirius niet zichtbaar is, aldus weeronline.nl. Sirius is de helderste ster aan de hemel (op de zon na) en de belangrijkste ster van het sterrenbeeld Grote Hond, In de periode van 20 juli tot en met 20 augustus staat Sirius alleen aan de hemel wanneer de zon opkomt. Het zonlicht is veel feller waardoor Sirius niet zichtbaar is.
Deze periode komt dan ook overeen met het klimatologisch warmste periode van het jaar. Wanneer Sirius na deze periode weer zichtbaar was, werd in het verleden gezien als teken dat hitte en droogte weer zouden afnemen.















