
Peter Houtman benoemd tot ridder: ‘Maar naar de Coolsingel met Feyenoord is minstens zo belangrijk’
Algemeen 12.915 keer gelezenRotterdam - In het bijzijn van onder meer oud-burgemeester van Rotterdam Ivo Opstelten en oud-ploeggenoten Sjaak Troost en Bennie Wijnstekers is oud-international en Feyenoordspits Peter Houtman (65) vandaag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau.
Door Joop van der Hor
Houtman kreeg de onderscheiding in zijn woonplaats Nissewaard. Burgemeester Foort van Oosten van Nissewaard reikte de verbouwereerde Houtman de daarbij behorende versierselen uit waarbij de stadionspeaker, normaal niet verlegen om een paar woorden te spreken, toch even naar adem moest happen. “Ik dacht dat mijn zoon en ondernemer Jeffrey in het zonnetje gezet zou worden. Hij heeft veel gedaan voor de wijk waarin hij woont en binnenkort emigreert hij naar Spanje. Maar dat ik tot ridder ‘geslagen’ zou worden, nee dat had ik niet zelf kunnen bedenken.”
Burgemeester Van Oosten roemde de sport- maar ook de maatschappelijke carrière van de bekende oud-Feyenoorder: “De heer Houtman was van 1977 tot 1987 profvoetballer bij FC Groningen en van 1978 tot 1989 bij Feyenoord. Tussen 1983 tot 1985 kwam hij acht keer uit voor het Nederlands Elftal, waarvoor hij zeven keer scoorde. Daarnaast is hij van 1998 tot heden de stadionspeaker bij Feyenoord. In 2016 werd hij door de KNVB uitgeroepen tot de beste stadionspeaker van Nederland.”
“Los van het voetbal betekent hij heel veel voor de maatschappij. Hij heeft zijn bekendheid altijd ingezet als middel om goede doelen te steunen en te laten groeien, maar ook op individueel vlak heeft hij veel voor mensen betekent die in een moeilijke situatie zaten. En ook nu weer zet hij zich in voor het sportief welzijn van de Oekraïners in onze regio.’
Gevraagd naar het aanstaande kampioenschap van zijn Feyenoord liet Peter Houtman weten dat toch echt alle punten binnengehaald moeten worden, ook die tegen Excelsior. “We zijn die 3-3 in 2017 nog niet vergeten. Maar persoonlijk hoop ik uiteraard wel dat Excelsior op het hoogste niveau blijft voetballen. En wat nu na de benoeming tot ridder? Op naar de Coolsingel natuurlijk, dat is minstens zo belangrijk!”















