Still uit filmpje Stadsbeheer
Still uit filmpje Stadsbeheer

Na de marathonhelden, maken andere helden metéén de stad schoon

Algemeen 3.688 keer gelezen

Rotterdam - Meteen nadat vandaag de laatste marathonloper voorbij was, zijn de straten van Rotterdam weer schoongemaakt. Vaak was dat al binnen een half uur gebeurd. Dit jaar kwam er hulp van een nieuwe ‘collega’. 

Tijdens Marathon Rotterdam raken de straten bezaaid met tienduizenden sponzen, flesjes, bananen en allerlei andere rotzooi. Over meer dan 42 kilometer door de hele stad. Dat vergt dus nogal wat van de medewerkers van Stadsbeheer. Toch lukt het elk jaar weer Rotterdam in een mum van tijd schoon te krijgen.

Dit jaar was er voor de eerste keer hulp van de zogenaamde batterij-elektrische perscontainer. Dat is een container die het afval meteen samenperst en daarbij gebruikmaakt van elektriciteit uit een batterij. Omdat de perscontainer een accu heeft, kan het gevaarte dicht bij de plek gezet worden waar de veegmachines aan het werk zijn. Die hoeven dan minder vaak heen en weer te rijden. Ideaal voor momenten waarop er veel afval tegelijk opgeveegd moet worden. De veegmachines kunnen ter plekke hun vuil in de elektrische perscontainer storten.

Kijk hier voor een filmpje:

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Familiedag bij Sparta Rotterdam. Foto: PlanetZone Media
Sfeervolle Familiedag bij Sparta Rotterdam Algemeen 9 uur geleden
Foto: Maddy Koster
Prachtige beelden van de lucht boven Rotterdam Algemeen 10 uur geleden 2
De openluchtbioscoop is toegankelijk via de oude ingang van de dierentuin. Foto: Diergaarde Blijdorp
Diergaarde Blijdorp krijgt voor het eerst in de geschiedenis een openluchtbioscoop Algemeen 10 uur geleden 3
Foto: Roparun/Ed Hoek
Inschrijving voor Roparun 2027 geopend Algemeen 10 uur geleden
Zara. Foto: Stichting Zwerfkatten Rijnmond
Vijf zwerfpoezen vinden een huisje, nu alleen nummer zes nog! Algemeen 12 uur geleden 2
Stockfoto Politie Rotterdam
Schoten gehoord en hulzen gevonden bij het Ommoordse Veld Politie 12 uur geleden

Uit de krant