Foto: Stichting Roparun - Leander Varekamp
Foto: Stichting Roparun - Leander Varekamp

De Roparun is onderweg naar Rotterdam, maandag is de finish op de Coolsingel!

Algemeen

Rotterdam - Ze zijn onderweg naar Rotterdam! Om 11.00 uur klonk het startsein van de 31e editie van de Roparun. Deze editie vindt volledig binnen de eigen landsgrenzen plaats. De finish is maandag weer waar het hoort: op de Coolsingel. Het geld dat de ruim 5000 deelnemers ophalen met deze sportieve uitdaging is bestemd voor organisaties en project die het leven van mensen met kanker veraangenamen. 

De start werd onder andere bijgewoond door ambassadeur Nelli Cooman, maar ook door burgemeester Roelof Bleker van Enschede en directeur Jan van Eck van evenementenlocatie Vliegveld Twenthe. In Twente brak rond de startijd het zonnetje door en werden de eerste teams met enthousiasme door alle andere deelnemers, vrijwilligers en toeschouwers uitgezwaaid. Rond de klok van 21.30 uur zal het laatste team vertrekken voor hun tocht richting de Rotterdamse Coolsingel. Hier zullen alle teams op maandag Tweede Pinksterdag finishen.

Diverse doorkomstcomités in heel Nederland zijn de afgelopen weken bezig geweest om voor de Roparunners een warm onthaal te organiseren als zij door hun gemeente komen. En niet alleen voor de deelnemers maar ook voor publiek belooft het een ontzettend leuk weekend te worden. Voor de organisatie zijn ongeveer vijfhonderd vrijwilligers actief. De thuisblijvers kunnen de teams dag en nacht live volgen via de televisie of radio op onder meer de website van Roparun. 

De Roparun is een non-stop estafetteloop die al meer dan 30 jaar wordt gehouden. Teams organiseren in aanloop naar het evenement acties om geld op te halen. Deelnemers lopen en fietsen in estafettevorm en het ingezamelde bedrag wordt gebruikt om verschillende doelen in Nederland, Frankrijk, België en Duitsland te ondersteunen die het leven van mensen met kanker waar mogelijk draaglijker proberen te maken. Meer informatie vindt u op www.roparun.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het Park is al haar herfstglorie. Foto: Bart Bos
Van zomergroen naar goudgeel: Het Park verandert in een herfstparadijs Algemeen 8 uur geleden
Lisa Staats (27) trok vorige maand als een van de eerste bewoners in het nieuwe wooncomplex Odeon in het Oude Westen. Foto: Fleur Bergman
Lisa gaat gelukkig oud worden in het nieuwe Odeon Algemeen 11 uur geleden
Laurensvocaal. Foto: Jan Hordijk
Woorden van Dirk De Wachter en muziek van Johann Sebastian Bach in de Laurenskerk Algemeen 11 uur geleden
Foto: Nieck Bakker
Verloren gewaand boek over goede manieren voor kinderen van Erasmus te zien in de bieb Algemeen 11 uur geleden 1
Het slachtoffer werd op straat neergestoken en moest met spoed naar het ziekenhuis worden gebracht. Foto: Olav Spa
Nog niemand aangehouden voor steekincident waarbij 17-jarige jongen gewond raakte Politie 13 uur geleden
De RET en de zwanengroep, een vrijwilligersorganisatie en stichting die hulp biedt aan gewonde, zieke of eenzame zwanen en andere watervogels, werken al jarenlang nauw samen. Foto: Zwanengroep Zuid Holland Zuid
RET verrast zwanenredders met donatie van 5 duizend euro voor nieuwe ambulance Algemeen 13 uur geleden 1

Uit de krant