Afbeelding

Het Open Venster moet tot 2020 wachten op nieuw schoolgebouw

Algemeen 356 keer gelezen

Rotterdam - Het Open Venster moet wachten tot 2020 op een nieuw schoolgebouw. Dit concludeert de Gemeente Rotterdam. Die heeft het besluit kenbaar gemaakt omtrent de realisatie van de nieuwbouw van basisschool Het Open Venster. De nieuwe schoollocatie had jaren geleden af moeten zijn, maar door gebreken en het vervolgens niet vinden van nieuwe aannemers, wordt de school genoodzaakt een bijzonder lange adem te hebben. Even dacht men dat de bouw vorige maand gecontinueerd zou worden, maar in juli kwam het teleurstellende bericht dat de betreffende aannemer af zag van de opdracht. 

Door Mirjam Collens

Omdat de aanbesteding van de houtbouw geen partij heeft opgeleverd, is de gemeente samen met het schoolbestuur en raadscommissies zich gaan beraden op een vervolgaanpak. Dit staat in de brief van 5 september jongstleden. “De aanbesteding voor de nieuwbouw van Het Open Venster is mislukt. Samen met het schoolbestuur PCBO zijn wij tot de conclusie gekomen dat een nieuwe start gemaakt moet worden. Dit om ervoor te zorgen dat de kinderen van Het Open Venster zo spoedig mogelijk gebruik kunnen maken van een goed en duurzaam schoolgebouw, dat tegen acceptabele vervolgkosten wordt gerealiseerd.”

Dat de kosten uit de pan moeten zijn gaan rijzen, is niet weg te denken. De bouw is immers gestart in 2013. Door diverse gebreken moest er een groot deel afgebroken worden. Bedoeling was dat het werk door andere aannemers voltooid zou worden op kosten van de oorspronkelijke aannemer. Echter is deze failliet verklaard. Omdat er kennelijk geen aannemer was die te porren was om de houtbouw te voltooien, is het gevolg nu dat de aanbesteding hiervan en die van de afbouw, moet worden beëindigd en er gekeken wordt naar een vervolgaanpak.

Om hiertoe te komen zijn er diverse scenario’s bepaald en geanalyseerd samen met het schoolbestuur en is er besloten: “Het bouwrijp opleveren van de huidige bouwlocatie en onder bouwheerschap van PCBO, op basis van een nieuw ontwerp een nieuwe school te realiseren (inclusief ruimte voor peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang en een gymzaal)”. De gemeente verwacht dat leerlingen eind 2020 eindelijk het nieuwe schoolgebouw in kunnen. 

De juridische consequentie is niet mis: “Met het teruggeven van het bouwbeheerschap naar het schoolbestuur PCBO dienen alle overeenkomsten te worden beëindigd. Het is daarnaast mogelijk dat betrokken partijen de gemeente aansprakelijk willen stellen voor schade. Dit risico lijkt aanvaardbaar.”

Het college schrijft de wijze te betreuren waarop dit proces is verlopen. 

De brief is te lezen op: https://rotterdam.raadsinformatie.nl/modules/1/ingekomen%20stukken/408573
 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Maddy Koster
Prachtige zondag aan de Plas Algemeen 1 uur geleden 1
Wat Max Goud onderscheidt, is niet alleen de persoonlijke aanpak, maar ook de bewezen betrouwbaarheid.
Max Goud: Vakmanschap, vertrouwen en de beste prijs voor uw goud én zilver Vakmensen van klasse 4 uur geleden
Het is deze meivakantie weer tijd voor Rotown’s Kinderdisco. Foto: Rotown.
Van voetbalshow tot kermis: meivakantie vol activiteiten in Rotterdam 4x tips Uitagenda Rotterdam 5 uur geleden
Meubels hebben vaak een emotionele waarde.
Stoffeerderij Mostert Vakmanschap met oog voor comfort en karakter Vakmensen van klasse 7 uur geleden
Oma Bep met haar kleindochter Mariska. Foto: Joop van der Hor
Bep (99) danst in haar hoofd met kleindochter Algemeen 8 uur geleden
Foto: FlashphotoNL
Ravage en gewonde taxichauffeur na botsing met Mercedes Algemeen 10 uur geleden 2

Uit de krant