Mehmet Yoney en de medeorganisatoren van het RotterDamsOpen zijn aan zet voor de tweede editie van het internationale toernooi. (Foto's: Rob Kamminga)
Mehmet Yoney en de medeorganisatoren van het RotterDamsOpen zijn aan zet voor de tweede editie van het internationale toernooi. (Foto's: Rob Kamminga)

RotterDamsOpen wil groeien naar World Cup-toernooi

Algemeen 521 keer gelezen

Rotterdam - Grootmeesters en recreanten strijden van 15 tot en met 21 juli om het prijzengeld in de tweede editie van RotterDamsOpen 2018. De organisatoren verwachten een recordaantal deelnemers, onder wie titelverdediger Martijn van IJzendoorn, de nummer drie van Nederland. “Onze ambitie is een World Cup-toernooi te worden”, zegt woordvoerder Mehmet Yoney. “Dat kan als we de prijzenpot kunnen verhogen van nu 3.500 naar minimaal 5.000 euro.”


(Door Emile Hilgers)
Met 78 deelnemers uit binnen- en buitenland waren de initiatiefnemers vorig jaar heel tevreden. “Het was een geslaagd toernooi”, vertelt Mehmet, die de RotterDamsOpen samen met een aantal damvrienden heeft opgezet. “Met een nieuw zomertoernooi wilden we Rotterdam als damstad meer op de kaart zetten. Het sportcomplex van de Erasmus Universiteit is een fantastische locatie, die past bij een internationaal denksportevenement.”

Na sponsoring door De Palmboom in het eerste jaar, is ditmaal Tholel Bouw de hoofdsponsor. Het bedrijf verzorgt onder andere de catering. Mehmet: “We hebben in Rotterdam een groep damvrienden die het toernooi samen organiseren. We kennen elkaar van de Constant-Charlois en we zijn bezig voor dit toernooi een stichting op te richten. Er is nog maar één damvereniging in Rotterdam, maar deze fusieclub is wel de oudste van Nederland. Constant bestaat al sinds 1899, Charlois is in 1932 opgericht.”

De circa veertig leden van Constant-Charlois spelen in het Huis van de Wijk in Rotterdam-Bloemhof op het Oleanderplein. Afgelopen seizoen werd de club derde in de hoofdklasse en met de komst van Mehmet, die de afgelopen drie seizoenen bij Dammend Tilburg ereklasse speelde, en twee andere aanwinsten moet het mogelijk zijn naar het hoogste landelijke niveau te promoveren.

“We willen de damsport ook op scholen meer gaan promoten”, vertelt Mehmet over de plannen om ook naast het zomertoernooi het dammen meer bekendheid te geven. “Zelf ben ik in groep drie van basisschool Kasteel Spangen begonnen met dammen omdat ik een enthousiaste leraar had. Het idee is om op één school met damlessen te starten, en dan geleidelijk andere scholen uit te nodigen om daarbij aan te schuiven.”

De geboren Rotterdammer kon de afgelopen jaren door zijn dubbele nationaliteit Turkije vertegenwoordigen op het Europees en wereldkampioenschap. In eigen stad hoopt hij komende week in zijn klasse – ranking 1150-1250 – opnieuw hoog te eindigen. “Vorig jaar werd ik eerste, maar het is vooral leuk dat je bij het Zwitsers systeem als recreant of subtopper in de eerste ronde iemand uit de wereldtop tegenover je kunt krijgen. Zelfs bij verlies is dat vaak een bijzondere en leerzame ervaring.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Bart Bos
Rotterdamse iconen samen op de foto Algemeen 4 uur geleden 2
Dit reuzenrad staat binnenkort aan de Koningshaven.
Dit gigantische reuzenrad staat binnenkort aan de waterkant in Feijenoord Algemeen 5 uur geleden 7
De Westersingel is zaterdag het decor van een freerun jamsessie. (Foto: Tino van den Berg/Make It Happen)
Freerunners Noa en Dominic maken de Westersingel het decor van een openbare freerun jamsessie Algemeen 5 uur geleden
De gemeente Rotterdam test daar verschillende houtsoorten om het park comfortabeler én veiliger te maken voor bezoekers. Foto: Gemeente Rotterdam.
Rotterdam test nieuw hout op drijvend park: minder kans op splinters Algemeen 8 uur geleden
Er is steeds minder water, maar het gaat nog nét, zoals hier in Schiebroek. Foto: Jan Pieter Kalkman
Grote zorgen over het waterpeil in Rotterdam, maar het gaat nog nét Algemeen 8 uur geleden 3
Het volledige programma en de plattegrond zijn te vinden in de speciale Vestingdagenkrant.
Uitje in de regio: Vestingdagen in Hellevoetsluis Algemeen 8 uur geleden

Uit de krant