‘Nieuwbouw Little C wordt ons eigen Greenwich Village’
Algemeen 259 keer gelezenRotterdam - De start van de bouw van nieuwbouwproject Little C aan de G.J. de Jonghweg in Rotterdam is een feit. Wethouder Robert Simons gaf maandag 25 juni het startsein door samen met toekomstige bewoners en gebruikers 15 reuzenballonnen vol confetti door te prikken, waarna de eerste officiële heipaal met Little C logo de grond in ging. TBI-bedrijven J.P. van Eesteren en ERA Contour ontwikkelen en bouwen op deze plek lofts en appartementen, workspaces en kleinschalige horeca in vijftien gebouwen, ontworpen door CULD architecten.
Little C wordt een bijzonder gebied waar de stijl uit de New Yorkse wijk Greenwich Village terug te vinden is. Met stoere bakstenen gevels, grote raampartijen, expressieve stalen hekwerken en loopbruggen die de gebouwen verbinden, ademt het gebied de sfeer van New York. Door het vele groen, de drie pleintjes in het gebied, hippe, kleinschalige horeca en het nieuwe Waterfrontpark aan de Coolhaven, krijgt Little C een stads karakter.
Er is ruimte voor 320 lofts en appartementen, waarvan 111 koop en 209 vrije huur, en 9.000 m2 aan ruimte voor kantoren, werkplekken, horeca en ateliers. Ook het Familiehuis Daniel den Hoed neemt haar intrek in Little C.
Het heien is gestart. Vervolgens wordt na de zomervakantie tot begin 2019 gewerkt aan de parkeergarage die ruimte gaat bieden aan 245 parkeerplaatsen.















