
In de Floating Cinema, een drijvende bioscoop, bekijk je The Little Mermaid vanaf het water
Algemeen 5.781 keer gelezenRotterdam - Over een maand is het zover: op zaterdagavond 14 september wordt de nieuwe Disneyfilm The Little Mermaid op een groot scherm vertoond in jachthaven The Red Apple Marina. Bezoekers kunnen een zitplek inclusief popcorn boeken. Voor een paar euro meer zit je op het water. Ook als je met je eigen boot komt (van maximaal 8 meter lang) heb je een ticket nodig. De kaartverkoop is inmiddels gestart en gaat hard. Vorig jaar was het evenement uitverkocht.
De film wordt vertoond op een scherm van 12x6 meter, met Nederlandse ondertiteling en voorzien van geluid rondom. Er zijn ook diverse leuke arrangementen met eten en varen te boeken op floatingcinema.nl.
Spetterend voorprogramma en spannende onthullingen
Voorafgaand aan de film is er veel te doen in het Maritiem District. In het kader van Open Monumentendag kun je bijvoorbeeld in de Oude Haven historische schepen bezoeken en gratis rondvaarttochten maken. Ook kun je zelf met een elektrisch bootje een rondvaart maken door het Maritiem District en/of al dobberend een hapje eten en wat drinken.
Verder is er een uitgebreid voorprogramma met optredens van theaterzanggroep Prestige, een spetterende synchroonzwemshow door ACZ Capelle en een vuurshow door Kye Middleton. Ook wordt deze avond het multifunctionele Aquarium-ponton geopend en een ‘levend kunstwerk’ in de Wijnhaven onthuld.
Bijzondere wijk
Floating Cinema wordt georganiseerd door Stichting Maritiem District. Ondernemers en bewoners in het gebied hebben de handen ineen geslagen om deze wijk nóg mooier en levendiger te maken. Met het organiseren van dit evenement hopen ze wijkbewoners op een andere manier informeel met elkaar te laten kennismaken. Ook willen ze aan alle Rotterdammers laten zien hoe mooi en bijzonder deze wijk is. Zo kun je al vanaf 15.30 uur op een van de vele rondvaartbootjes de wijk op eigen tempo ontdekken vanaf het water. Daarna kan er een hapje en drankje worden gedaan op een van de vele terrassen.
Levend kunstwerk en Aquarium-ponton
Sander Waterval, organisator en directeur van de Stichting Maritiem District: “Deze vierde editie wordt extra bijzonder omdat op deze avond ook een tijdelijk ‘levend kunstwerk’ in het water wordt onthuld. Ik weet zeker dat dat komende tijd veel bekijks en aandacht gaat krijgen, want het doet echt even je ogen knipperen. Daarnaast wordt het multifunctionele Aquarium-ponton - voor onderwater vergaderen, slapen en meer - officieel geopend. We zien dus weer uit naar een prachtige nazomerse avond! We raden bezoekers wel aan zich warm te kleden, want het kan ‘s avonds flink afkoelen - zeker op het water.”















