Foto: Nieuws op Beeld
Foto: Nieuws op Beeld

Tientallen mensen bezetten leegstaand schoolgebouw in Lombardijen

Algemeen 3.574 keer gelezen

Rotterdam - Dinsdagavond is de politie groots ingezet nadat een groep krakers een leegstaand schoolgebouw aan de Catullusweg in de wijk Lombardijen had bezet. De groep krakers bestond uit ruim 40 mensen. Zij werden door een beveiliger ontdekt nadat er een melding bij het beveiligingsbedrijf is binnengekomen. Bij aankomst trof de beveiliger mensen in het gebouw aan en stond de verlichting aan.

De politie was in groten getale aanwezig. Meerdere agenten, waaronder twee hondengeleiders en de Team Parate Eenheid waren ter plaatse. Zij hadden het gebouw omsingeld. Agenten zagen meerdere personen in het schoolgebouw lopen. Het vermoeden bestond dat de krakers zich in de klaslokalen schuil hielden.

Bij het zien van de politie verlieten de meeste krakers het pand via de nooduitgang en brandtrap aan de achterzijde van het gebouw. De krakers riepen om dat zij het pand pas gaan verlaten zodra er een rechtszaak opgestart zou worden. De krakers wilde het pand gaan gebruiken voor verschillende doeleinden. Zo wilde ze een gratis kinderopvang opstarten, en keuken oprichten waarin gratis maaltijden worden bereid voor de mensen die krap bij kas zitten en op de bovenste verdieping een woonruimte voor zichzelf.

Na ruim vier uur is er besloten dat de politieagenten het pand niet mochten betreden en dat er juridische stappen ondernomen zullen worden door de eigenaar van het pand. De krakers kwamen toen de politie weg was terug op het schoolplein, waarna ze het schoolgebouw weer hebben betreden. De politie is samen met het Openbaar Ministerie en de gemeente een onderzoek gestart.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Shaki. Foto: Jolanda Berkelmans/Diergaarde Blijdorp
Droevig nieuws uit Diergaarde Blijdorp: pasgeboren girafje Shaki plotseling overleden Algemeen 7 uur geleden 17
Foto: Jeroen Cohn
Pootjebaden in de Maas op tropische dag Algemeen 8 uur geleden 1
Foto: MK Mediaproducties
Omstander houden gewonde vrouw met deken in de schaduw na aanrijding Politie 8 uur geleden 1
Archieffoto Euromast/Ellen van den Doel
De Euromast blijft nog een flinke tijd dicht, bezoek pas vanaf 1 juli weer welkom Algemeen 9 uur geleden 3
Het Bos op Poten arriveert op de kop van het Noordereiland. Foto: Maddy Koster
Daar komt een bos aangereden op het Prinsenhoofd Algemeen 11 uur geleden 3
Het decor van de Pleinbioscoop is en blijft adembenemend. Foto: Mark Bolk/Pleinbioscoop
Film kijken onder de sterren? Het kan deze zomer weer bij de Pleinbios Algemeen 11 uur geleden

Uit de krant