
Vanaf deze maand is er een speciaal stukje van de Rijnhaven om te zwemmen!
Algemeen 13.837 keer gelezenRotterdam - Vanaf eind mei kun je veilig zwemmen in een speciaal aangewezen stukje van de Rijnhaven. Het zwemgebied wordt gemarkeerd door een ballenlijn rond het drijvende park bij de Antoine Platekade.
Op dit moment duiken er ook al mensen in de voormalig binnenhaven op Zuid, maar er varen ook nog schepen. Én er wordt druk gewerkt aan het toekomstige park met strand. Door een speciaal zwemgedeelte aan te leggen, moet het veiliger worden om de Rijnhaven in te springen. Zwemmen in de Rijnhaven is wel op eigen risico, want er is geen badmeester of ander toezicht aanwezig.
Uit testen is al gebleken dat het water van de Rijnhaven schoon genoeg is om in te zwemmen. In de toekomst kan dat ook op veel meer plekken, want er ligt straks immers een strand aan de kant van de Posthumalaan. Tijdens de Wereldhavendagen van dit jaar kunnen Rotterdammers voor het eerst ook het zand op die plek betreden.















