Deze Matthäus-Passion is anders dan andere uitvoeringen in het land: gratis toegankelijk voor jong en oud, als onderdeel van een kerkdienst met momenten waarop je zelf kunt meezingen. Foto: Jan Hordijk
Deze Matthäus-Passion is anders dan andere uitvoeringen in het land: gratis toegankelijk voor jong en oud, als onderdeel van een kerkdienst met momenten waarop je zelf kunt meezingen. Foto: Jan Hordijk

Beleef de Matthäus-Passion op Palmzondag in de monumentale Laurenskerk

Algemeen 732 keer gelezen

Rotterdam - Beleef het meesterwerk van Bach tijdens deze gratis uitvoering van de Laurenscantorij op zondag 2 april vanaf 10.30 uur in de Laurenskerk in Rotterdam. Deze Matthäus-Passion is anders dan andere uitvoeringen in het land: gratis toegankelijk voor jong en oud, in een monumentale kerk, als onderdeel van een kerkdienst op Palmzondag, met momenten waarop je zelf kunt meezingen.

Deze vorm is niet nieuw. De Laurenscantorij voert de Matthäus-Passion al jarenlang op deze manier uit, zoals zij ook Bachs cantates laat klinken tijdens cantatediensten. De Matthäus is door Bach zelf voor een kerkdienst geschreven. Zo beleef je de muziek pas echt goed.

Laurens Vocaal is de nieuwe, overkoepelende familienaam van de drie koren die de organisatie rijk is: de Laurenscantorij, het Laurens Collegium en het Laurens Symfonisch. Het is de missie van Laurens Vocaal om publiek te laten ervaren hoe goede koormuziek een mens kan raken.  

Zondag 2 april, 10.30 uur. Matthäus-Passion in de Laurenskerk. Deel I begint om 10.30 uur, deel II om 13.30 uur. De kerk gaat om 9.00 uur ‘s ochtends open. Gratis toegang, geen kaartjes nodig, collecte na afloop.

Meer informatie: https://laurensvocaal.nl/agendas/view/1074  

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Kijk 'm lopen! Foto: Bart Bos
Heel vroeg in de ochtend kun je Ketelbinkie een stukje langs de Maas zien lopen... Algemeen 11 uur geleden 1
Peter Overdijk en Ronald Scherpenisse. Op de achtergrond worden ze gegroet door collega's op het water. Foto privé
Peter Overdijk en Ronald Scherpenisse houden al 40 jaar de haven van Rotterdam veilig Algemeen 11 uur geleden 5
Rennen langs kunstwerken. Foto: Jeroen Jongeleen
Een run langs liefst 93 kunstwerken van 32 kilometer lang Algemeen 12 uur geleden
Pastoor Bruce Rienstra (rechts) en organisator Mieke van der Linden van Dogparade010 (midden) met de Stoet der Dieren op de Westersingel. Foto: De Havenloods
Rotterdamse Stoet der Dieren in het tv-programma van Emma Wortelboer en Maarten van Rossem Algemeen 13 uur geleden
De 14th of May Memorial Regatta Rotterdam start op zaterdag 9 mei om 11.45 uur met de herdenking. Foto: DMRC
Roeisloepen starten na herdenking bombardement met 14th of May Memorial Regatta Rotterdam Algemeen 13 uur geleden
Er komen woningen in de kerk. Foto: Roger Pluijm
Na ruim 100 jaar is de Sint-Liduinakerk in Hillegersberg gesloten Algemeen 15 uur geleden 4

Uit de krant