
Sjaak van de Velde: Kyokushin Karate is meer dan alleen een vechtsport
Algemeen 2.890 keer gelezenRotterdam - Het Kyokushinkai Karate staat voor discipline, doorzetten, respect, zelfvertrouwen en weerbaarheid. Shihan Sjaak van de Velde van Karatestichting Musashi: “Respect is een essentieel punt in de relatie tot elk mens. Al deze genoemde punten zijn in mijn ogen karaktervormend en van groot opvoedkundig belang.”
De stijl Kyokushinkai staat bekend om zijn harde maar eerlijke vorm van karate. Door de zware trainingen word je fysiek en mentaal erg sterk, je leert je beheersen met als gevolg: meer zelfvertrouwen en meer verantwoordelijkheidsgevoel.”
Karatestichting Musashi is opgericht door shihan Sjaak van de Velde. Op dit moment wordt er in 4 verschillende plaatsen traditioneel Kyokushin Karate onderricht: Rotterdam Zuid, Westmaas, Barendrecht en Puttershoek.
In januari kunnen kinderen en volwassenen kennismaken met het Kyokushin Karate en heel de maand gratis meetrainen binnen Rotterdam, in gymzaal aan de Catullusweg 29.
Sjaak: “Ik ben er van overtuigd dat Kyokushinkai Karate een positieve bijdrage kan leveren aan de verdere ontwikkeling in je leven, je school, je werk en je persoonlijk leven. Vaak vragen ouders: ‘Is karate niet agressief of is karate niet gevaarlijk?’ Nee, de praktijk wijst uit dat mensen die karate beoefenen juist rustiger, beheerster en gedisciplineerder worden en zodoende een gevecht uit de weg zullen gaan. Mensen die karate gaan leren met de bedoeling om dit te misbruiken, missen vaak ook de mentaliteit om de zware trainingdiscipline vol te houden. Het een sluit dus automatisch het andere uit.”
“Maar sommigen zetten toch door, zonder enig besef wat er met henzelf zal gaan gebeuren op mentaal gebied. Als leraar ziet men de geleidelijke verandering die zich over de aankomende karateka voltrekt heel duidelijk: hij of zij leert zichzelf ontdekken, zichzelf vormen en zichzelf in de hand te houden. Een gouden regel is: nooit meteen met een beginnende karateka gaan praten over geestelijke of psychologische aspecten, want daar is hij of zij nog niet rijp voor. Dit komt vanzelf na jarenlange gedisciplineerde trainingen.”
Dit alles komt ook door de positieve invloed die bijna ongemerkt uitgaat van de sfeer in de dojo (trainingszaal), en door de strenge trainingsdiscipline en de Japanse hoffelijkheid die steeds overal moeten worden betracht.
“Bovendien is de dojo voor hem of haar een plaats waar hij of zij kameraadschap ervaart en op een sportieve en faire wijze eventuele extra energie en innerlijke spanningen kwijt kan. Hierdoor zal hij/zij veel minder snel agressief reageren op situaties in het normale leven omdat hij/zij in de dojo al geregeld zijn krachten kan meten en tevens zichzelf in de hand leert houden. Als strenge stok achter de deur is er de harde regel, dat zij die buiten de dojo ruzie zoeken en karate hiervoor gebruiken, onherroepelijk worden geroyeerd en voorgoed hun prettige trainingsomgeving kwijt zijn.”
De praktijk wijst al jaren uit dat alleen de hele sterken overblijven, en dat juist deze mensen in het dagelijks leven veel profijt van het kyokushinkai karate hebben.
Zie ook: www.musashi.nl of bel: 06 19434897.















