
Extreem hoge Japanse Duizendknopen aangepakt in achtertuinen Groene Hilledijk
Algemeen 1.280 keer gelezenRotterdam - Uit de achtertuinen van de Groene Hilledijk is afgelopen week een gigantische berg Japanse Duizendknopen weggehaald. De planten waren in een zeer korte tijd extreem hoog gegroeid en overwoekerden alles wat ze tegenkwamen.
De Japanse Duizendknoop is een exotisch plantje dat hele tuinen overwoekerd. Het heet de Japanse Duizendknoop omdat het onder de grond duizenden knoopjes in de wortels maakt en zich vastbindt aan alles wat het tegenkomt. Hierbij worden ook funderingen en leidingwerk aangetast. Dat was ook het geval in de achtertuinen van de Groene Hilledijk (blok 9) en daar is nu ingegrepen door Alliantie Hand in Hand en hun partners.
Het ging om achtertuinen van gemeentelijke panden, Alliantie Hand in Hand probeert ook de eigenaren van andere panden mee te krijgen. Normaal richt de alliantie zich vooral op de voorzijde van de panden, op de winkelstraten Groene Hilledijk en Beijerlandselaan. Dit keer zijn dus ook de achtertuinen aangepakt.















