Dansende meiden in het Oude Westen bij The Underdogs. Foto: Fleur Bergman
Dansende meiden in het Oude Westen bij The Underdogs. Foto: Fleur Bergman

Ook meiden doen nu mee met The Underdogs

Algemeen

Rotterdam - Sinds vorige maand leidt Naliya Martina (17) haar eerste dansklas, en Jashayra Oelhers (19) een meidenclub. Ze breidden zo het aanbod van The Underdogs in het Oude Westen uit met activiteiten voor meiden van acht tot en met twaalf jaar.

Door Fleur Bergman 

Naliya geeft twaalf deelneemsters op acht zaterdagen les. “Ik volg van kleins af aan danslessen. Zodra ik voor het eerst inviel voor een docent wist ik: ik wil dansles geven.” 

Jashayra is opgeleid voor opvang van vijf- tot en met twaalfjarigen. “Mijn stages stonden me tegen door alle verschillende eisen van ouders, bijvoorbeeld aan het dieet van hun kleuters. Mijn huidige vrijwilligerswerk is superleuk.” Ze verzorgt ’s zondags voor elf deelneemsters acht keren anderhalf uur vermaak. “Die vul ik in met wat ik als tienjarige leuk vond, en waar de kinderen om vragen. Tijdens de eerste bijeenkomst hebben we met elkaar kennisgemaakt. Ik heb mixers gekocht om smoothies te maken. Binnenkort gaan we nagels plakken en lakken.”

Huiswerkbegeleiding

The Underdogs telt nu dertien activiteitenbegeleiders. Aan de start in 2024 stonden zes jongemannen, waaronder Manolito Nguinamai (21). Hij volgde dezelfde opleiding als Jashayra. “Ik heb er een jaar extra voor genomen om aan ons initiatief te werken. Ik geef twintig leerlingen van groep vier tot en met acht verdeeld over vier clubs wekelijks huiswerkbegeleiding. Dat de huiswerkklassen in onze wijk mij als tiener onbekend waren, vind ik jammer.”

Fout voorbeeld

Over hun tienertijd vertelt Jaylaino van Gurp (22): “De pleinen in deze buurt waren onze ontmoetingsplaatsen. Daar zagen we jongens ouder dan wij die een fout voorbeeld gaven en kinderen die wij een goed voorbeeld willen geven. Dat leidde tot The Underdogs. Nu geef ik voetbaltraining. Een vriend die hiphopmuziek maakt, begeleidt kinderen in een muziekstudio.” 

Aan de sport- en muziekactiviteiten doen enkel jongens mee. “Vanwege veel vragen naar activiteiten voor meiden schakelden we Jashayra en Naliya in.” Jashayra vertelt: “Door mijn werk, onder meer als kinderactrice, bereik ik kinderen makkelijk.”

Aktiegroep

The Underdogs ontwikkelde zich onder de hoede van de Aktiegroep. “We leerden subsidieaanvragen te doen en meer wat bij een stichting runnen hoort. Komende zomer richten we onze eigen stichting op.”, aldus Jaylaino.

Girls Club

Deelname aan The Underdogs is gratis. Na de zomervakantie zijn er acht bijeenkomsten onder de naam Girls Club. Inschrijven kan te zijner tijd op www.underdogss.nl. Je kunt The Underdogs ook zien tijdens een festival op 17 mei in Wijkpark Oude Westen en op het Gerrit Stekmanplein.