
Toppers en recreanten op kwalificatietoernooi in Zwemcentrum Rotterdam
AlgemeenRotterdam - Aan het Annie M.G. Schmidtplein staat naast winkelcentrum Zuidplein en het grote busstation een prachtige zwemaccommodatie waar de Nederlandse toppers, recreanten en andere zwemliefhebbers met veel plezier gebruik maken van alle moderne middelen. In deze in 2018 geopende sportaccommodatie strijden de beste zwemmers van ons land om de finales te winnen.
“Maar er worden op zaterdag ook zwemclinics gegeven voor wie zijn of haar technieken wil verbeteren.” Jasper Wolsing is Projectleider Evenementen en belast met de organisatie van dit groots opgezette zwemkwalificatietoernooi. “Van vrijdag 17 t/m zondag 19 april vindt in Zwemcentrum Rotterdam de Rotterdam Qualification Meet 2026 (RQM) plaats. Samen met Blue Marlins, Sportbedrijf Rotterdam en Rotterdam Topsport organiseren we dit internationale evenement. Tijdens het driedaagse toernooi zijn er vier side-events en een Skins Night. Naast de wedstrijden zijn er drie side-events. De Time-Attack op vrijdag, de BeGlobal clinic para-zwemmen en de mastersclinic zijn op zaterdag en de Kids Experience is op zondag.”
Via de website van de KNZB kan het programma worden bekeken en ingeschreven voor diverse andere onderdelen zoals de clinics. “Op donderdagavond nemen per slag de tien snelste zwemmers het tegen elkaar op in het spectaculaire Skinsformat. In deze knock-outrace, waarbij elke drie minuten drie atleten afvallen, draait alles om de perfecte balans tussen explosieve kracht en uithoudingsvermogen. Uiteindelijk wint degene die beide het beste weet te combineren.”
Iedereen kan meedoen
De zwembond, Rotterdam Topsport en Sportbedrijf Rotterdam goed samen om de zwemsport nog verder onder de aandacht van Rotterdammers en regiogenoten te brengen. Wolsing: “Het Zwemcentrum Rotterdam is een van de mooiste zwemaccommodaties van ons land waar een 50- en een 25 meterbad plaats bieden aan waterpolo- en zwemverenigingen maar waar ook ouders met kinderen en baantjeszwemmers plezier beleven in het water. Er vinden sowieso diverse aquasporten plaats en bij evenementen kunnen duizend mensen terecht op de tribune.”
Time attack voor recreanten
“We introduceren ook een nieuw side-event: de Time Attack. Het is speciaal voor recreatieve zwemmers die hun 100 meter vrije slag willen testen in een professionele wedstrijdsetting. De zwemmers hebben geen startlicentie nodig, zwemmen 100 meter vrije slag in een officieel 50-meter wedstrijdbad met elektronische tijdwaarneming. Na afloop ontvangt de zwemmer de officiële eindtijd. Iedereen van 14 jaar en ouder met een basiszwemniveau kan deelnemen. Dit is een unieke kans om het te testen in een echte wedstrijdomgeving!”
Lees verder onder foto >
![]()
Foto: Kees-Jan van Overbeeke
Toppers
Koen de Groot, Milou van Wijk, Lisa Kruger, Valerie van Roon en Rogier Dorsman zijn enkele van de topzwemmers die tijdens de RQM in actie komen. Daarnaast zwemmen de gevestigde namen zoals Maaike de Waard, Kenzo Simons, Imani de Jong, Kim Busch en Sam van Nunen in het zwemcentrum.
Voor de TeamNL para-zwemselectie is de RQM een tweede kwalificatiemoment voor het Europees kampioenschap. Naast Kruger en Dorsman, komen Liesette Bruinsma, Olivier van der Voort, Bas Takken, Irene van Drimmelen, Julian Hendriks, Suzie Pellis, Thomas van Wanrooij , Florianne Bultje en Jenna Gorter.
Tijdens de World Para Swimming Series in Barcelona wisten Kruger, Bultje, Dorsman, Van Wanrooij, Takken, Hendriks en Van Drimmelen allen één of twee limieten te zwemmen. De talentvolle zwemmers Tiago Fonseca Gomes, Merlin Belmon, Angelina Rolman, Ivo Kroes, Koen Marsman, Lotte Hosper en Luca Janssen staan ook aan de start.