
Eindelijk gaan Jannie en Wim trouwen, op Valentijnsdag zelfs!
AlgemeenRotterdam - Valentijnsdag 2025 is een dag die Jannie Pols (60) en Wim de Ridder (62) nooit gaan vergeten. Eindelijk gaat het verliefde stel trouwen. Daar ging een bijzonder verhaal aan vooraf, met in de hoofdrol een camping in Brabant en een aanzoek te paard...
Wim en Jannie zijn eigenlijk jeugdliefdes. Ooit werden ze verliefd op elkaar op een camping in het Brabantse Bergen op Zoom. Jannie was een meisje uit Rotterdam-Zuid, Wim een echte Hagenees. Jannie was dol op paardrijden, Wim bouwde een trofeeënkast voor de prijzen die ze daarmee won.
Verliefde pubers
Verliefde pubers waren ze. Voor een paar jaar. Daarna verloren ze elkaar weer uit het oog. Tot tientallen jaren later. “Via via kwam ik haar weer op het spoor”, vertelt Wim. “Ze heeft die kast nog steeds, ik zeg steeds dat ze dat lelijke ding eens weg moet gooien.”
Haar lach, haar mooie verschijning
Maar daar denkt Jannie nog niet aan. Ze vindt namelijk alles leuk aan Wim. Álles. “Zijn hele zijn, de totale persoon. Hij is heel lief.” Wim: “Ik hou van haar vanwege haar lach. En haar humor. En ze is natuurlijk ook een hele mooie verschijning.”
Lees verder onder de foto.
![]()
We troffen het verliefde stel afgelopen week op één van de mooiste plekjes van Rotterdam: het Eiland van Brienenoord, vlakbij hun huis in de Beverwaard. Foto: Naomi Geeve
Aanzoek als ridder te paard
Het stel woont alweer geruime tijd samen. In de Beverwaard. Hun huwelijk staat al jaren op de planning. Sinds Wims bijzondere aanzoek. Jannie zei altijd dat ze pas wilde trouwen als hij haar vroeg vanaf een paard, maar Wim was doodsbang voor paarden. Tot hij een oproep zag in het AD, de krant was op zoek naar mooie Valentijnsverhalen. Wim hees zich in een ridderpak (je heet immers niet voor niets De Ridder), klom op een paard en liet zich op de foto zetten. De volgende ochtend schoof hij de krant aan de ontbijttafel onder de neus van zijn verkering.... Jannie: “Het duurde even voordat ik het zag, maar toen zei ik meteen ja!”
Ouders en dochters als getuigen
Het heeft nog wat jaartjes geduurd. Want Wim wilde zijn drie dochters erbij hebben als getuigen, Jannie haar ouders. Maar nu gaan ze dan eindelijk trouwen. Op het Rotterdamse stadhuis. “We belden voor een datum. Eigenlijk op Jannies verjaardag in januari maar toen was de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. Toen vroegen we op de gok naar Valentijnsdag. En daar was zomaar nog een tijdstip vrij!”