Ali Baba (foto), Binnenste Buiten, Confetti en de Zandtuin ondervinden problemen rondom de openstelling van hun speeltuinen. Foto: pr
Ali Baba (foto), Binnenste Buiten, Confetti en de Zandtuin ondervinden problemen rondom de openstelling van hun speeltuinen. Foto: pr

Speeltuinen Rotterdam West: er is meer beheer nodig om open te kunnen blijven

Rotterdam - De speeltuinen in Rotterdam-West staat het water aan de lippen - er is nauwelijks beheer en ze kunnen niet openblijven. “We hebben een beroep gedaan op wethouder Achbar om ons te helpen”, aldus Yvonne Rijpers namens speeltuinen Ali Baba, Binnenste Buiten, Confetti en de Zandtuin.

Vier speeltuinbesturen in West die zich op vrijwillige basis inzetten voor veilig speelplezier in hun wijk hebben hebben onlangs een brandbrief aan wethouder Achbar gestuurd waarin zij de aandacht vestigen op de problemen die zij momenteel ondervinden rondom de openstelling van hun speeltuinen.
De wijze waarop het speeltuinbeheer nu is ingericht is onhoudbaar: er is een gebrek aan vrijwilligers en er is te weinig geld voor beheer. Bovendien blijft BSW, de organisatie die belast is met het leveren van beheer, in gebreke, waardoor diverse speeltuinen in West alleen beperkt of niet open kunnen zijn. Openstelling zonder beheer is geen optie vanwege de ligging van de speeltuinen in de wijken.

Als gevolg van de huidige situatie is Ali Baba nu al meer dan 6 maanden dicht (ook in de zomervakantie) doordat de beheerder door BSW is ontslagen en er geen vervanging is. De speeltuin heeft geen vaste vrijwilligers. Binnenste Buiten heeft sinds juni geen beheerder. Dit wordt deels opgevangen door 2 vrijwilligers, maar er zijn beperkingen aan hun draagkracht, waardoor openstelling beperkt is. Confetti heeft wel een beheerder voor 4 dagen, maar geen vrijwilligers. De overige dagen is de speeltuin dicht. De Zandtuin tot slot heeft ook een beheerder voor 4 dagen, de overige dagen is de speeltuin dicht of wordt er een betaalde freelancer ingezet.
‘Er zijn het afgelopen jaar vele gesprekken geweest tussen ons en BSW, ook in aanwezigheid van/onder leiding van gemeente Rotterdam. Dit heeft echter niet tot verbetering geleid en daarom wenden we ons nu met een tweeledige noodkreet tot u. We begrijpen de moeilijkheden waarin BSW zich bevindt, maar de gekorte uren staan niet in verhouding tot de algehele financiële tekorten', aldus de briefschrijvers.
De speeltuinbesturen wenden zich tot de wethouder met het volgende: ‘18 uur beheer (circa 3 dagen openstelling) per speeltuin is waar we minimaal recht op hebben; we zijn al door die ondergrens gezakt. Onze eerste hulpvraag luidt dan ook: houdt BSW aan haar taakstelling, waaronder het leveren van beheer uren aan de speeltuinen, zodat we weer (volledig) open kunnen.'
‘Onze tweede hulpvraag luidt : betrek de speeltuinbesturen actief bij de herijking van het beleid omtrent speeltuinen, zodat we samen komen tot een realistisch toekomstbeeld, gedragen door degenen die zich hier onbezoldigd voor inzetten.'