
De grootste wens van Eric Alblas was dat ook na zijn dood de stad schoongemaakt zou worden
Algemeen 511 keer gelezenRotterdam - Het is alweer drie jaar geleden dat de bekende Rotterdamse zwerfvuilraper Eric Alblas overleed. Maar hij is nog niet vergeten. Vandaag gaan Rotterdammers van 14.00 tot 16.30 uur de stad schoonmaken tijdens de vierde Eric Alblas Memorial Cleanup. Het was Alblas’ grootste wens dat ook na zijn dood de stad schoongemaakt zou worden.
In 2023 stierf de geliefde en bekende zwerfafvalraper Eric Alblas. In zijn scootmobiel legde hij dagelijks vele tientallen kilometers af door Rotterdam en ruimde hij lachgaspatronen en andere troep op langs de Maasoevers. Om hem te herinneren organiseert Zwerfie Rotterdam voor de vierde keer de Eric Alblas Memorial Cleanup.
De start is bij de voormalige woning van Eric, op de hoek van de Maashaven-Oostzijde. Van daar lopen de deelnemers met afvalgrijpers en vuilniszakken één van Erics favoriete routes naar het Noordereiland, waar de herdenkings-opruimactie eindigt bij zijn stamcafé ’t Haventje.
Tijdens de clean-up is er gelegenheid om herinneringen op te halen en stil te staan bij de wens van Eric om Rotterdam te maken tot een brandschone stad. Zwerfie Rotterdam zorgt voor alle opruimmaterialen.
Aanmelden voor deze cleanup is niet verplicht, maar wel wenselijk door een berichtje te sturen naar 0641496212 of via deze link op EventBrite.















